19 жовтня завідуюча філії №32 Семенова Вікторія прийняла участь у соціально важливому форумі «Превенція гендерно зумовленого насильства». Його організували директор Міжнародної організації «Успіх» Рухулла Хаджи та волонтерка, громадський діяч Хамама Олена.
До участі у форумі залучено структурні підрозділи, відповідальні за запобігання та протидію домашньому насильству, зокрема: Міжнародний жіночий правозахисний центр «Ла Страда Україна», Корпус Миру США Peace Corps Ukraine , міський Центр соціальних служб для сімей, дітей та молоді, центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
На жаль, ґендерно зумовлене насильство в Україні дуже поширене. Від нього страждають як жінки, так і чоловіки, але здебільшого все-таки жінки. Для того щоб подолати проблему, необхідно передусім підвищувати рівень обізнаності суспільства про права людини, зокрема про права жінок на безпеку та свободу від примусу і насильства.
На форумі щодо запобігання гендерно зумовленому насильству обговорювали механізми взаємодії між спеціальними службами підтримки постраждалих осіб. Учасники розглянули питання, присвячені гендерним проблемам, обговорили норми міжнародного та українського законодавства із запобігання та протидії домашнього насильства.
Громадські діячі Міжнародного жіночого правозахисного центру «Ла Страда Україна», який відомий тим, що активно працює з питаннями насильства проти жінок, виступили з лекцією «Індикація гендерно зумовленого насильства».
Волонтер Корпус Миру США Peace Corps Ukraine Бриттен Болемва провела тренінг «Ситуаційні ігри», щоб присутні отримали навички запобігання насильства та ділитись в майбутньому власним досвідом у випадку виявлення такого.
Представник громадської організації «Десяте квітня» Гузеєва Лілія виступила з лекцією на дуже гостру проблему з якою зіштовхуються, як дорослі так і підлітки, це «Булінг». Булінг – це відносно новий термін для пересічного громадянина. Під терміном «булінг» розуміють агресивну поведінку щодо окремої особи або групи, з метою приниження, домінування, фізичного чи психологічного самоствердження.
Головна ціль кампанії з глобальним гаслом «Превенція гендерно зумовленого насильства»- інформувати та залучати громадянське суспільство, молодь, жіночі організації, бізнес-структури, журналістів та інших об’єднатися і дати відсіч глобальній епідемії насильства над жінками й дівчатами. Зупинимо насильство разом!