Переглядів:1137

23 листопада в бібліотеці № 30 відбувся літературний портрет «Спадщина талановитого письменника»,  присвячений 180-річчю від Дня народження І.С. Нечуй-Левицького. Захід відвідали юні читачі бібліотеки учні 4-Б і 5-А класу ЗОШ № 14.

Бібліотекар Вікторія Чекмарьова-Ланецька представила школярам виставку, присвячену Івану Нечуй-Левицькому, і розповіла про його біографію  і творчість. Юні читачі дізналися багато цікавих фактів із життя письменника. Наприклад, що  його справжнє прізвище – Левицький. На початку свого творчого шляху  він друкував твори під псевдонімом «І. Нечуй».  Письменник змалку знав багато народних легенд, пісень, захоплено читав. Він самостійно вивчав німецьку й французьку мови, опанував латинську, грецьку та церковнослов’янську мови. Сам Іван Нечуй-Левицький ніколи не був одружений, мав реноме відлюдника.

А ще діти дізнались, що Нечуй-Левицький мав низку дивацтв, наприклад, завжди ходив з парасолькою. Він був надзвичайно пунктуальним. Щодня, у визначений час, йшов гуляти одним й тим самим маршрутом. Спати письменник лягав рівно о десятій, навіть із власного ювілею пішов спати, не дослухавши вітальних промов.

Іван Нечуй-Левицький зовсім не вживав спиртного. Дуже не любив суперечок: хворів по два тижні після того, як доводилося з кимось посваритися.

Двадцять п’ять років віддав Нечуй-Левицький педагогічній праці. Він мав неабиякий вплив на молодь, пояснював учням, серед яких було чимало українців, що минуле народу не слід забувати.

По завершенні заходу співробітник бібліотеки повідала учням, що у доробку письменника — романи, повісті, драматичні твори, оповідання та казки для дітей. Уся його творчість загалом, а фантастична казка «Запорожці» зокрема, свідчить про глибокий патріотизм письменника. Йому була дорога історія рідного народу, його самобутність, йому боліла втрачена воля і приниження національної гідності.

Бібліотекар також звернула увагу юних читачів на те, чому саме цікаво і варто прочитати книги Нечуй-Левицького. Захід пройшов захоплююче і пізнавальне, діти отримали багато цікавої інформації від знайомства з літературною спадщиною письменника.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви