«Бібліотека – це стиль життя»

Альманах «Дерибасівська-Рішельєвська»

Альманах «Дерибасівська-Рішельєвська»

11.09.2023

З початком російсько-української війни тираж альманаху «Дерибасівська-Рішельєвська» скоротився до 100 екземплярів і редакція не мала можливості дарувати його бібліотекам. На наше прохання редактор альманаху Фелікс Кохріхт та директор Всесвітнього клубу одеситів Леонід Рукман все ж таки змогли передати краєзнавчому відділу ЦМБ ім. І. Франка кілька останніх номерів альманаху.

Знайомтесь, “Дерибасівська-Рішельєвська” №91 (IV/2022).

У 2014 році на Ланжеронівській була відкрита Алея Зірок. Нові імена зазвичай з’являються на день іменин Одеси. Незважаючи на війну, у 2022 році з’явилися три нові зірки: Георгій Голубенко, Євген Лапейко та Ленід Пастернак. Новий номер відкривається нарисами, написаними зворушливо, із захопленням та вдячністю до цих людей.

У розділі  «Історія. Краєзнавство» опубліковано інтерв’ю Валерія Романова з Максимом Воронецьким «Одеські катакомби». Інтерес до них не слабшає і в кожній новій публікації можна знайти щось цікаве.

Виявляється, крім звичної бухгалтерії, рахівництва, крою та шиття, можна було навчитися й каліграфії. Чому навчали на Фребелевських курсах Гальперіна – про це також можна дізнатися у цьому номері альманаху.

У статті Олега Губаря «Привіз» – історія найзнаменитішого ринку Одеси, а також замальовки картинок гідного, балакучого та непередбачуваного, відомого у всьому світі ринку.
Серед авторів у розділі «Проза» – Ганна Михалєвська, Олена Андрійчикова, Євген Деменок, Наїль Муратов та інші.

У розділі  «Мистецтво» Вікторія Коритнянська розповідає про художника Ніколо-Себастьяна Фроста — парижанина, похованого в Одесі.

А також у цьому розділі стаття Євгена Деменка «Великий друг великих. Томас Венцлова у Празі».

Це лише деякі автори та їх публікації 91-го номеру альманаху «Дерибасівська-Рішельєвська».

Як завжди, він насичений, цікавий, пізнавальний та дуже інформативний. Приходьте. Знайомтеся. Читайте.

Рубрика: Моя Одеса   

Для людей
з вадами зору