16 сiчня в бібліотеці №1 імені Едуарда Багрицького відбувся майстер-клас по виготовленню Ляльки-мотанки. Він був приурочений до святкування Маланки.
Проводила майстер-клас психолог, майстер народної оберегової ляльки, Лідія Геращенко, яка розповіла, що традиції святкування прийшли до нас з далекої давнини, коли все було тісно пов’язано з природою. Наші пращури вважали, що саме у неї потрібно просити здоров’я, силу, мудрість і достаток. Створення Ляльки-мотанки – це теж можливість доторкнутися до нашого коріння, набратися тієї сили, яка дала життя багатьом поколінням. Повертаючись до власних коренів, які здійснювалися за прадавніх часів нашими предками, відтворюючи Ляльку-мотанку, можна поринути у цікаву подорож минулого українського народу
«Маланка» — народне дійство, яке покликане виконувати магічно-заклинальні функцію – відганяти злих духів і забезпечувати врожай та здоров’я. Щоб людей не пізнали лихі сили, які можуть заподіяти шкоду, їх треба налякати. Для цього одягали чудернацький одяг, розмальовували обличчя, перевертали кожухи. Коза в цьому дійстві – основна діюча особа.
Лялька-мотанка в вигляді кози і мала на меті захистити господарів та їх оселю від недобрих людей та злих духів.
Лялька-мотанка є архетипом, адже із часу виникнення й до сьогодення зберегла багато значень. Лялька- мотанка робиться шляхом намотування ниток, вплітаючи в них сухі трави, квіти, зерна. Вона схожа на свою сестру, яка робилася з глини, і в неї також додавали зерно, борошно або злаки. І до сих пір вважають що лялька, зроблена з ниток льону або коноплі, має сакральне значення.
Перед присутніми виступила завідуюча бібліотеки, Ірина Гіндіна, яка розповіла про історію бібліотеки, познайомила з книжним фондом, зацікавила читачів новинками.