Рубрика “Порадимо_ЦМБ” від співробітників iнформаційно-бібліографічного відділу ЦМБ імені І. Франка підготувала книгу, котра дозволить пірнути у світ спогадів про свою юність, красу та любов, але не тільки…
«Корнелія», авторки Надії Мориквас – це роман-есей, дія якого відбувається у 30-50 роках минулого століття у галицькому містечку. Події – цілком реальні, а от персонажі – лише на половину.
Справа в тому, що колись дуже давно авторці книги до рук потрапив пам’ятник, тобто такий альбом для записів від друзів, дівчини Корнелії, яка жила на Львівщині у ХХ столітті. Далі історія цієї дівчинки губиться, і Надія Мориквас, сподіваючись привідкрити її, пише свій роман, де головна героїня Корнелія є вигаданою, гіпотетичною коханкою цілком справжнього собі Петра Карманського – поважного професора, поета, публіциста і громадського діяча, біографію та професійний шлях якого авторка роману дослідила з феноменальною скрупульозністю. Крім нього, у сіроокої Корнелії є ще один претендент на руку — хлопець, котрий стоїть біля витоків Української Повстанської Армії. Згадуємо описані роки і пазл складається – саме у 1941 році радянські війська окупували сучасний захід України, тобто і Галичину теж…
І так, на тлі стосунків і квітучої весни, розкривається увесь цей фантастичний біль, на контрасті з усміхненою, красивою дівчиною – біль та жах замордованих людей за палітуркою.
Тут історична дійсність переплітається з вигадкою, все тягуче і зибуче, ніби піски, і складний літературний слог Надії Мориквас лише підсилює це відчуття, ніби ти пробираєшся крізь джунглі, щоб знайти скарби. І – не треба сумніватися – вони обов’язково будуть знайдені наприкінці книги.
Радимо «Корнелію» усім фанатам любовних зв’язків у історичному контексті, але ще більше людям, впевненим, що Україна завжди хотіла бути частиною СРСР, і прості люди ніколи не страждали від нього.
Стиль і орфографія автора рецензії збережені