Переглядів:472

Рубрика “Порадимо_ЦМБ” від співробітників iнформаційно-бібліографічного відділу ЦМБ імені І. Франка продовжує знайомити вас з найкращими, найновішими та найкрутішими книгами з фондів нашої бібліотеки. І сьогодні ми обрали книгу для більш молодої, але такої самої прекрасної аудиторії!

«16 весна», автора Василя Теремко – це повість про боротьбу за своє «Я», про непорозуміння та дружбу з дорослими, закоханність і перший інтимний досвід (все законно, книга 16+).

Дехто з героїв вже дивиться на все згори. Хтось зосереджений на переживаннях і звідти спостерігає за всім. А ще хтось застряв у наївності. У пошуках себе вони продираються крізь проблеми, травмуються і стають сильнішими. Починають усвідомлювати свою дорослість, долають себе колишніх – і це найбільші їхні перемоги. Пробудження чоловічого змушує хлопців думати не тільки про футбол, а й про те, що в країні війна – яка до болю актуальна тема. А сила жіночого вчить дівчат дослухатися до порухів своєї душі й відчувати несказане. Так, нажаль, книга дещо розділяє чоловіків та жінок, але це й зовсім не дивно, адже мова йде про підлітковий період, коли ці відмінності нарешті починають бути по-справжньому цікавими!

Доречі, про саму підліткову літературу – ми її просто обожнюємо. Не читаємо, нажаль, адже не зовсім до смаку, але нескінченно поважаємо як концепцію! Бо література необхідна підростаючому поколінню як ковток свіжого повітря. А особливо література про таких самих людей, як вони самі, з такими ж цілями та проблемами. Дехто може сказати, що з цією метою – показати людську різноманітність – чудово справляється і інтернет – і буде цілком правий. І інтернет, і книги, і спілкування з реальними людьми – усе необхідно особистості для здорового формування!

Хоча, можливо, у книзі «16 весна» і є цей знайомий фльор ніяковості, коли доросла людина пише про підлітків – усі ці буцім-то потрібні «модні слова» (хоча ми ж знаємо, що ніякої моди немає, а англіцизми у друкованій літературі це крінж 🙂 )

Але все можна пробачити за один лише початок, який так точно, майже пророче, розповідає про початок війни. Але ніяких спойлерів – читайте самі!

Радимо цю книгу розгубленим підліткам і їх ще більш розгубленим батькам.

Стиль і орфографія автора рецензії збережені

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви