Філія №41 радить почати Новий рік з цікавої книги. Марічка Крижанівська, «Тіні». Ця книга дуже незвичайна, бо вона поєднує в собі реальне та потойбічне життя. Ці два різні світи постійно перетинаються, що і дарує нам нестандартний сюжет.
За основу авторка бере стародавні вірування гуцулів та образи відомих фольклорних персонажів: Обмінника, Нічниці, Того, Що Є, мавок і духів лісу, та створює повчальну історію. Всі ми читали легендарні «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського та дивилися чудову кінострічку Сергія Параджанова. Обидва шедеври основані на містичних подіях.
Марічка Крижанівська довго вивчала перебування режисера та письменника на Гуцульщині, займалася збиранням інформації, уважно читала біографії, тому і зуміла все це блискавично поєднати в своєму романі. Письменниця розповідає реальні факти про роботу Параджанова над кіно: це співпраця з гуцулами, спілкування з мольфарами, містичні історії, що траплялися з режисером, акторами та знімальною групою. Про це мало хто писав, тому читач дізнається багато нового та цікавого, по-іншому погляне на творчість двох майстрів. В твір органічно вплітається кохання сучасного покоління – головних героїв Олесі та Яреми, які, побувавши на Гуцульщині, розкривають самих себе.
У романі «Тіні» декілька сюжетних ліній, які перетинаються. Особисто мене дуже зацікавила історії Нічниці, Чугайстра та Обмінника. Незважаючи на те, що всі вони – нечиста сила, саме їм притаманні риси справедливості та любові до Природи і Всесвіту, бо «колись, іще за прадавніх часів, світ людей і духів був одним цілим». Читаючи «Тіні», відчуваєш велич та красу Карпат, чуєш шум річки Черемош, бачиш безкрайні гори та ліси. Саме тут мешкають «непрості», які мають містичні можливості та знання, щоб зберегти людський світ.
Ця книга настільки цікаво написана, що відірватися неможливо. Чи можна якось позбутися тяжких гріхів? За що в житті дається велике кохання? Чому саме Сергію Параджанову доручили знімати «Тіні забутих предків»? Про що думав Михайло Коцюбинський, коли писав свій безсмертний твір? Чому світло завжди перемагає темряву? Хто живе в кожному з нас? Що ми отримуємо у спадок від своїх пращурів? На всі ці питання Ви обов’язково знайдете відповіді у романі Марічки Крижанівської «Тіні».
Стиль і орфографія автора рецензії збережені