Переглядів:2942

shevchenko-17 березня бібліотека №44 презентувала книжкову виставку «Він стати нам рабами не дає», присвячену 201 річниці від дня народження Тараса Шевченка.

1 розділ «Шевченко і сьогодні наш сучасник» представили книги Б.Степанишина «Т.Шевченко…»., «Вічний, як народ», ЗТ М.Рильського,т.12,новела «Марія» В. Стефаника, відгуки про поета багатьох відомих сучасних українських і зарубіжних діячів.

Бібліотекар Світлана Тихан звернула увагу на слова Д.Донцова («Ніколи-бо не був він такий актуальний,як у наш час.»), Н.Федорака («Він сам себе зробив! Піднявся з суспільного дна до академіка гравюри»), В.Яворівського.

Присутні коментували вислови, відповідали на питання, чи актуальна ця думка сьогодні, чи потрібно популяризувати нині Шевченка,у який спосіб.

В 2 розділі «Почуйте в його слові те, що лікує, плаче, попелить» зібрані твори Шевченка: «Кобзарі» різних років видання, «Избранные произведения» тощо. Бібліотекар використала влучний відгук про творчість Тараса В.Базилевського. Читачі прослухали запис пісні гурту «Кому вниз» «За байраком – байрак» і «Думи моЇ…» у виконанні Лами.

В 3 розділі «Шевченко- художник» розмістили малярські твори поета. Публіцист Є.Сверстюк сказав: «Бог дав йому великий хист до малярства, бо інакше він не мав би змоги навіть вирватися з села. Малярство було тією чарівною паличкою, що рятувала його в годину скрути й легалізувала його становище».

Російський художник К.Брюллов, побачивши поета вперше, висловився про своє раптове враження однозначно: «Физиономия не крепостная». Отже, Шевченко не був невільником навіть тоді, коли вважався кріпаком ,не почувався рабом, бо душа його була вільна.

В кінці заходу кожен присутній прочитав напамять улюблену поезію Кобзаря. Найбільше аплодували пятикласниці шк.№45 Ганні Соловйовій, яка декламувала «Садок вишневий» в українському вбранні.I з задоволенням брали діти додому почитати твори Шевченка.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви