gruziny-v-odesse-2Грузинська діаспора міста внесла значний внесок в історію Одеси, а сучасна грузинська діаспора міста є гідним продовжувачем кращих традицій своїх предків. Це зауваження е тим більш доречним, якщо взяти до уваги нечисленність грузинів в Одесі протягом усієї історії міста.

Поступаючись чисельно багатьом національностям Одеси, грузини мали помітне представництво в багатьох сферах життя, причому стабільно, протягом майже двох сотень років. Так, наприклад, багато національних громад Одеси не мали такого яскравого представництва в сфері науки та освіти (В. Петріашвілі, П. Мелікішвілі, С. Аваліані, К. Тунтія, Е. Парцхаладзе, Т. Горгіладзе).

У другій половині XX століття грузини закріпилися в таких галузях господарства як будівництво і виноробство. У XX столітті можна говорити також про такий феномен як величезний вплив грузинів на розвиток морського флоту в Одесі.

Але ще більш монументальним виглядає внесок грузинів у розвиток медицини в Одесі. Грузинські лікарі стояли біля витоків цілих галузей медицини.

У 1920-ті роки грузини відіграли видатну роль у розвитку кінематографу в Одесі (I. Кавалерідзе та I. Перестіані). А в другій половині цього сторіччя грузин П. Хіджакадзе був засновником сучасного одеського телебачення. Г. Годирідзе заклав основи сучасних успіхів симфонічного оркестру Одеської філармонії.

Більшість з грузинських вчених та діячів мистецтва були не тільки одеськими та грузинськими, але й всесвітньо відомими фахівцями, тим самим сприяючи збільшенню культурного потенціалу Одеси. В усі періоди своєї історії одеські грузини підтримували тісний зв’язок з Грузією, що стало однією з передумов збереження грузинської культури в Одесі. Одеса стала своєрідним культурним коконом для грузинів, які більш міцними, верталися у всеозброєнні знань та досвіду на свою Батьківшину та працювали надалі на її благо.

Музичко, Олександр Євгенович. Грузини в Одесі: Історія та сучасність.- Одеса.: ВМВ, – 292 с.

 

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко
Facebook
Instagram
YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького
Facebook
YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського
Facebook
Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”
Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко
Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського
Facebook Золотая роза

Бібліотека №3
Facebook
Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко
Facebook

Бібліотека №13
Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова
Facebook

Бібліотека №25
Facebook

Бібліотека №28
Facebook

Бібліотека №29
Facebook
Instagram

Бібліотека №30
Facebook

Бібліотека №32
Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова
Facebook

Бібліотека №35
Facebook

Бібліотека №42
Facebook
YouTube

Бібліотека №44
YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара
YouTube

Архіви