Переглядів:91

Рубрика “Порадимо_ЦМБ” від співробітників iнформаційно-бібліографічного відділу ЦМБ імені І. Франка знову звертається до вас, щоб порадити найкращі книги з фонду нашої бібліотеки. І сьогодні ми, як і завжди, підготували для вас дещо особливе.

«Мовою добра. Історії догляду і прощення» авторки Крісті Вотсон, як не складно здогадатися, це книга про працівницю медичної сфери, конкретно – про медсестру, котра працювала у кількох британських лікарнях. Але здебільшого – це історії про пацієнтів цих лікарень, унікальні та правдиві (але, авжеж, конфіденційні). Усе, що ховають у собі операційні кімнати й кабінети лікарів. Усе, що тримають у таємниці. Це оповідь про людські драми й фантастичні зцілення, про надію і відчай. Це історії з життя та про життя (адже книга є цілком автобіографічною). Протягом часу, коли пацієнти борюся за існування, поруч із ними, як янголи-охоронці, перебувають медсестри. У переповнених палатах, без сну та відпочинку, вони чергують, оберігаючи людські життя. Ця книжка про тих, хто світить іншим, не шкодуючи власного вогню. Про підтримку, людяність, любов і піклування, якого ми всі так потребуємо.

Досить часто ми хоч-не-хоч знецінюємо цю важку працю, або ще гірше – забуваємо, що виконують її справжні люди, а не машини, у котрих немає своїх потреб, проблем та страхів. Крісті Вотсон у своїй книзі ж демонструє, що медсестри – люди, котрим притаманні, як не дивно, усі людські риси.

Тут треба зауважити, що книга вельми кажучи не для вразливих. Змалюємо лише одну невелику, але сильну сцену. Відділення інтенсивної терапії. Хлопець Томмі – йому дев’ять років, у нього цупке чорне волосся, він вчиться у школі та має люблячу сім’ю. Нещодавно Томмі попав у ДТП, де зламав шию і таз. Його паралізувало так, що рухатися могла лише голова, але й звуки, котрі виходили з рота, ніхто не міг розібрати. Його мати каже, що він надзвичайно розумний і колись навчатиметься в Оксфорді. А ще – що він одержимий футболом. Томмі повільно кліпає, а потім починає плакати.

Хотілося б сказати, що потім, у наступній главі, Томмі одужає, і буде гратися у футбол, і кататися на велосипеді, і поступить, куди тільки захоче, але його історія просто обривається. І це – найжахливіше. І така – ледь не уся книга. Тому вона така страшна – набагато страшніша за твори про привидів, чудовиськ та відьом. Адже немає нічого жахливішого, як і немає нічого прекраснішого, за людське життя, у всій його прозаїчній відвертості.

Радимо цю книгу тим, хто вже нічого не боїться, і готовий крізь усі сльози та біль пізнати красу реальності та людської душі.

Стиль і орфографія автора рецензії збережені

Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Актуальна мапа укриттів

Якщо інформація не відповідає дійсності чи існують укриття, яких немає на мапі, пишіть на пошту nowar@lib.od.ua.

Натисніть на карту, щоб збільшити

Наші соціальні мережі

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Записки книгознавця

Арт бiблiотека

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

TikTok BookTok

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко

Facebook

Бібліотека №12 ім. О. І. Купріна

Facebook

Бібліотека №13

Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю.С.Трусова

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Архіви