Переглядів:148

Повість “Двоє над прірвою” була написана у 1983 році  відомим  українським письменником Володимиром Маликом та  присвячена боротьбі з фашизмом у роки Другої світової війни та страшним випробуванням, які випали на долю нашого народу.  

Володимир Малик (Сиченко) – український письменник, автор пригодницьких та історичних творів, лауреат літературної премії імені          Лесі Українки. Романи Володимира Малика добре відомі українському читачу та за межами України, неодноразово перекладалися іноземними мовами. На згадку про письменника була заснована престижна літературна премія, за кращі творчі здобутки, присвячені темі історії України та рідного краю.

 Повість “Двоє над прірвою” посідає особливе місце у творчому доробку письменника на відміну від інших історичних романів автора, де зображені періоди Київської Русі, козаччини, в ній автор описує події Другої світової  війни. Під час війни Володимира Малика було вивезено до Німеччини, де йому в концентраційних таборах протягом двох років довелося пережити невимовні муки, голод та  загрозу смерті. Мабуть тому події у житті  головного героя повісті такі близькі та зрозумілі самому автору.   

         Головний герой повісті Володимир Булатович – молодий льотчик – винищувач, під час повітряного бою в роки війни з нацистами був збитий німецьким “месершмітом” Того, що довелося героєві повісті пережити після цієї події, вистачило б не на одне життя. Без документів, майже без одягу та харчів, молодий лейтенант опинився в окупованому німцями Києві. Потім потрапив до німецьких таборів смерті в Німеччині та Польщі.  Разом з радисткою — партизанкою Тетяною, Володимир тікає з табору і намагається  повернутися додому. Однак між ними і Батьківщиною  наче пролягла глибока прірва. Чи вдасться цим двом втриматися над нею і подолати всі випробування?

         Сюжет книги захоплює та тримає у напрузі від самого початку й до кінця. Завдяки майстерності автора ми разом з героями відчуваємо біль, страх та страждання, які випали на їх долю. Герої книги – звичайні люди зі своїми перевагами та недоліками, вони як і всі, закохуються та ненавидять, мріють та сподіваються на краще.

         Хоча книга написана у радянські часи, але вона не перевантажена комуністичною ідеологією та пропагандою, тому актуальна та цікава і для сучасного читача. Життя та боротьба звичайних людей на фронті і на окупованих територіях, у німецькому полоні показана автором надзвичайно  реалістично. Серед багатьох книг, присвячених подіям Другої світової війни,  повість “Двоє на прірвою” вражає своєю глибиною та правдивістю. Хочу порадити її усім хто цікавиться історією, подіями Другої світової війни та боротьбою з фашизмом.

         Сьогодні ця книга була обрана не випадково. Війна – це найстрашніше  зло в історії людства, у будь-який час та у будь-якій країні, вона забирає та нівечить людські життя, руйнує міста та села, залишає без майбутнього наступні покоління. Історія надає нам уроки, які варто засвоїти та завжди  пам’ятати,  нажаль людство не робить висновків  з минулого і продовжує творити страшне зло ім’я якому “війна”.

Стиль і орфографія автора рецензії збережені

Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Актуальна мапа укриттів

Якщо інформація не відповідає дійсності чи існують укриття, яких немає на мапі, пишіть на пошту nowar@lib.od.ua.

Натисніть на карту, щоб збільшити

Наші соціальні мережі

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Записки книгознавця

Арт бiблiотека

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

TikTok BookTok

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко

Facebook

Бібліотека №12 ім. О. І. Купріна

Facebook

Бібліотека №13

Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю.С.Трусова

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Архіви