Просмотров:12

«Коли, коли вже розпочнуться зустрічі клубу в бібліотеці? Коли можна буде знов поспілкуватись з улюбленим сенсеем?» Впевнені: з такими питаннями, під час логдауну, не раз зверталися один до одного шанувальники країни «Вранішнього Сонця». І ось, звершилося! Цей день настав!

29 квітня в бібліотеці №32 відбулося чергове засідання японського клубу «Юко». Президент клубу Анатолій Гольша провів культорологічну годину «Принципи японської естетики в літературі».

Довгий час Японія була закрита для західних мандрівників, що дозволило зберегти неповторну своєрідність її культури. Присутнім пощастило, адже лектор заходу багато разів відвідував цю дивовижну країну, прекрасно володіє її мовою. Він розповів про принципи, канони краси японської естетики, які сформувалися ще в епоху Середньовіччя, та як вони вплинули на те, яким стало мистецтво Японії, як воно розвивалося і як відбилося на менталітеті японців.

Велику увагу сенсей Анатолій Гольша приділив японській поезії, яка побудована на натяках і домислювання. Японські поети часто говорять з читачами завуальовано, щоб змусити їх міркувати, розшифрувати посил і інтерпретувати істину. Таким чином поетичний творець робить читача співтворцем, змушуючи його працювати серцем й головою.

Довести членам клубу ці істини, Анатолій-сан вирішів на особистому прикладі, проникливо прочитавши мовою оригінала хокку визнаного майстра слова – Басьо, чим дуже прикрасив літературну зустріч.

Це засідання збагатило новими враженнями усіх шанувальників японської культури. У планах клубу так і залишається вивчення мови, культури, традицій й народних промислів Японії. Такі зустрічі з цікавими людьми, та й просто дружнє спілкування, заряджають позитивними емоціями, які так необхідними зараз нам всім.

Наші соціальні мережі

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко

Instagram

TikTok

Facebook

YouTube

Библиографическая авоська

Об Одессе с любовью

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького

TikTok

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золотая роза

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко

Facebook

Бібліотека №13

Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

Facebook

Бібліотека №42

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара

Facebook

YouTube

Архіви
<--{/literal} END JIVOSITE CODE -->