«Бібліотека – це стиль життя»

Відгук на роман М. Гловер «Шедевр». Бiблiотека №35

Відгук на роман М. Гловер «Шедевр». Бiблiотека №35

18.03.2024

Цей роман занурює нас в атмосферу художнього життя Лондона, насиченого пошуками нових форм вираження у живописі, часом на межі епатажу. Це світ художніх галерей, аукціонів, студій. Тут панують свої закони, точиться боротьба за право бути у фокусі уваги публіки.

  Історія одного із сміливих експериментів стала темою роману. Задум молодої художниці Естер сміливо новий – самой стати живим “шедевром”, лотом на аукціоні і в такий спосіб дізнатися про свою справжню вартість. Так починається її performance, свого роду гра з культурними цінностями, до якої залучаються 7 шедеврів – жіночих портретів західноєвропейських художників від Гольбейну до Клімту. Вивчаючи життя цих жінок-моделей, вдивляючись у їхні зовнішності, героїня намагається виявити в собі спільні з ними риси, і стає посередником між ними, які давно пішли в небуття, і сучасністю. Але, як виявляється в ході оповідання, подорож вглиб епох стає нічим іншим, як пошуком себе, не захищеною від життя рамками мистецтва.

   «Шедевр» – ключове поняття роману, що має на увазі різне його тлумачення. Що таке шедевр? Твори великих майстрів мистецтва, які пройшли перевірку часом, модою та залишили приховане послання нащадкам? Безумовно. А може, шедевром є сама людина, яка, подібно до творця, творить своє життя, ткає і розцвічує різноманітними фарбами полотно своєї долі, доводячи цим, що він по своєму унікальний? До цього висновку й дійшла героїня роману, зрозумівши, що тепер вона творитиме себе в іпостасі художника, люблячої жінки та матері.

У цьому саморобленні людини, на мою думку, і є головний сенс роману.

Постійна читачка бібліотеки Наталія Бачиніна

Рубрика: Що почитати? Рекомендуємо   Мітки: ,

Для людей
з вадами зору