taras-113 березня для учнів 5 класу СШ№23 бібліотека №29 підготувала цікаву зустріч з Тарасом Григоровичем Шевченко. Завідуюча філіалом Лариса Селезньова познайомила школярів з повістю Степана Васильченко «В бур’янах».

Розмова про великого українського поета розпочалася біля книжкової виставки. На найпочеснішому місці бібліотекарі розмістили «Кобзар» Т.Г.Шевченка. У цій книжці зібрані найвідоміші твори поета. Далі учні побачили книги про Т.Г.Шевченка, його життєвий та творчий шлях. Про великого Кобзаря написано багато біографічних оповідань, повістей, романів, у яких художньо відтворені різні періоди життя поета.

У творі Степана Васильченка «В бур’янах» розповідається про дитячі роки Тараса Шевченка. Степан Васильович Васильченко – відомий український письменник кінця ХІХ – початку ХХ століття. Його перу належать такі твори, як: «Мужицька арихметика», «Вечеря», «У панів», «На чужину», «Циганка» та багато інших, пройнятих любов’ю до людини праці, утвердженням віри в перемогу справедливості.

[pullquote align=»right»]Кобзарем його звемо ми,
Так від роду і до роду,
Кожен вірш свій і поему
Він присвячував народу.
М. Рильський [/pullquote]Для письменника образ Тараса Шевченка був найулюбленішим. У бідній селянській сім’ї, де зростав малий Степан, любили пісню, влучне та правдиве слово, жарт. Батько – чоботар, був письменний. То в їхній хаті знали й шанували Тараса Шевченка, Миколу Гоголя, зачитувалися «Кобзарем» і «Тарасом Бульбою». Як згадував С. Васильченко, на нього найбільше враження в дитинстві справила трійця: пісня, «Кобзар» і Гоголь.

Вже будучи письменником, Степан Васильович задумав написати повість про свого улюбленця. Може, тому, що в нього, як і в Шевченка, дитинство було напіводягненим і бездоглядним, він рано пізнав горе та кривду, став на захист пригноблених. Назва твору «Широкий шлях». В основі його – справжні факти з життя Кобзаря, документальні дані.

Читаючи цю книгу, ми уявляємо страшні картини життя простого народу в поневоленій панами Україні, всім серцем сприймаємо горе і страждання, через які довелося пройти маленькому кріпаку, майбутньому видатному сину свого народу – всесвітньо відомому поету Т.Г.Шевченко.

Тож перегорнемо окремі сторінки твору С.Васильченка «В бур*янах», прочитаємо та обговоримо деякі фрагменти книги, щоб уявити, якою була Україна в першій половині ХІХ століття за життя Т.Г.Шевченка. Після виступу бібліотекаря учні відповідали на запитання по твору С.Васильченка і наприкінці активні учні одержали призи.