Просмотров:26

Популяризація народних свят, обрядів та традицій завжди в полі зору бібліотеки №28. Тому День Івана Купала тут відзначили веселою інсталяцією «Немає переводу добрим звичаям народу».

Етнографічна мандрівка бібліотеки розпочалася з представлення книг по темі свято Івана Купала – народне, красиве, романтичне дійство, яке неодмінно  відбувається «на природі». Вже цим воно дуже приваблює жителів мегаполісів.

Тому книги, представлені на виставці, мали великий попит у читачів різного віку. Багато читачів для себе відкрили це веселе дійство вперше.

Одним з атрибутів свята Івана Купала є віночок, сплетений з різноманітних трав та квітів. Майстер-клас «Чарівність Купальського вінка» провела бібліотекар Оксана Тіщенко. Вона розкрила секрети плетіння вінків, адже купальський вінок – це не просто окраса, а й оберіг, «знахар душі». В ньому є така містична сила, що  допомагає людині при головних болях, а молодим дівчатам приносить красу молодості та довголіття.

Запашні квіти та зелень заполонили вітальну залу бібліотеки. На заході звучали українські народні пісні купальського циклу, що додавало заходу більше містичного характеру.

Завідуюча бібліотекою Інна Логвін  запросила присутніх у етно-подорож «Немає переводу добрим звичая народу», щоб познайомити з купальськими обрядами, звичаями, традиціями та прикметами. Відвідувачі заходу із захопленням слухали неймовірні історії та легенди, пов’язані зі святом, а також доповнювали розповідь власними знаннями.

При вході до бібліотеки стояло імпровізоване вогнище, яке є основним атрибутом свята, довкола якого відбувалися дійства, був купальський вогонь, що символізував сонце-зародок у материнській утробі. Він мав горіти цілу ніч. Всі  відвідувачі бібліотеки стрибали і загадували бажання,  проходячи таким чином своєрідний ритуал очищення. Також вважалося, що коли дівчина і хлопець, узявшись за руки, стрибають у парі і їх руки залишаються з’єднаними, то вони, побравшись, все життя про живуть разом.

Що дорослі, що малеча отримали від бібліотеки гарний настрій і багато корисної та цікавої інформації. Доброзичлива атмосфера зробила свято незабутнім та яскравим.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

21.07 о 14.00: «І сонце сходить». Бібліо-огляд. До 120-рiччя Ернеста Хемінгуея. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
22.07 об 11.00: «В Одессу…меня влечет неведомая сила». Інформ-досьє. До130-річчя перебування А. Чехова в Одесі. Філія №32 (Академічна, 5а)
23.07 об 11.00: П`ять хвилин зі світом природи. Всесвітній день китів і дельфінів. Філія №34 (сел. Шевченко-3, вул. Перемоги, 26)
24.07 о 13.00: «Свято души моєї» Творчість наших читачів. Бенефіс авторів. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
24.07 о 15.30: «Сторінки минулого твого, Україно!». Відеоподорож. До Дня рівноапостольного князя Володимира Великого – хрестителя Київської Русі. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
24.07 о 13.00: «Сучасна молодь обирає книгу!». Книжковий дрес-код. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
24.07 о 12.00: Утьосовськi читання. За участю Олександра Галяса. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)

Архіви