Просмотров:223

Популяризація народних свят, обрядів та традицій завжди в полі зору бібліотеки №28. Тому День Івана Купала тут відзначили веселою інсталяцією «Немає переводу добрим звичаям народу».

Етнографічна мандрівка бібліотеки розпочалася з представлення книг по темі свято Івана Купала – народне, красиве, романтичне дійство, яке неодмінно  відбувається «на природі». Вже цим воно дуже приваблює жителів мегаполісів.

Тому книги, представлені на виставці, мали великий попит у читачів різного віку. Багато читачів для себе відкрили це веселе дійство вперше.

Одним з атрибутів свята Івана Купала є віночок, сплетений з різноманітних трав та квітів. Майстер-клас «Чарівність Купальського вінка» провела бібліотекар Оксана Тіщенко. Вона розкрила секрети плетіння вінків, адже купальський вінок – це не просто окраса, а й оберіг, «знахар душі». В ньому є така містична сила, що  допомагає людині при головних болях, а молодим дівчатам приносить красу молодості та довголіття.

Запашні квіти та зелень заполонили вітальну залу бібліотеки. На заході звучали українські народні пісні купальського циклу, що додавало заходу більше містичного характеру.

Завідуюча бібліотекою Інна Логвін  запросила присутніх у етно-подорож «Немає переводу добрим звичая народу», щоб познайомити з купальськими обрядами, звичаями, традиціями та прикметами. Відвідувачі заходу із захопленням слухали неймовірні історії та легенди, пов’язані зі святом, а також доповнювали розповідь власними знаннями.

При вході до бібліотеки стояло імпровізоване вогнище, яке є основним атрибутом свята, довкола якого відбувалися дійства, був купальський вогонь, що символізував сонце-зародок у материнській утробі. Він мав горіти цілу ніч. Всі  відвідувачі бібліотеки стрибали і загадували бажання,  проходячи таким чином своєрідний ритуал очищення. Також вважалося, що коли дівчина і хлопець, узявшись за руки, стрибають у парі і їх руки залишаються з’єднаними, то вони, побравшись, все життя про живуть разом.

Що дорослі, що малеча отримали від бібліотеки гарний настрій і багато корисної та цікавої інформації. Доброзичлива атмосфера зробила свято незабутнім та яскравим.

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко

Facebook

Instagram

YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золотая роза

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко

Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Бібліотека №30

Facebook

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №42

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара

YouTube

Архіви