Просмотров:167

10 березня  співробітники бібліотеки №1 ім. Е. Багрицького та Центральної міської бібліотеки ім. І. Франка  для своїх партнерів курсантів Одеської  військової академії підготували і провели літературно-музичне свято «Слово вічне й вище. Над сторінками Кобзаря». Кожний рік на честь народження великого кобзаря та до роковин з дня його смерті майже в усіх куточках України проходять різноманітні заходи. В цьому році виповнилася 205-та річниця з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

До Військової академії разом з бібліотекарями завітали лауреати дитячого конкурсу «Зоряна хвиля» Анна і Ніно Шошіашвілі, Варвара Пядукова з маленьким братиком, гості зі Спілки поляків України — Ольга Луговська та Надія Левицька, козацький народний хор «Козацьке коло» під керівництвом Лариси Козловської, педагог і журналіст  Тетяна Ананченко  та ведуча концертів Світлана Лукіна.

Завідуюча сектором менеджменту і маркетингу Ірина Серебреннікова привітала молодих людей з днем народження українського Пророка і наголосила на тому, що він повинен бути з нами щодня, вказувати нам вірний шлях, і своїми «вічними» порадами підтримувати у скрутні часи. Далі вона представила гостей і передала слово бібліотекарю філії №1 ім. Багрицького Катерині Шарковій.

В яскравій, дуже інформативній відео-презентації перед очима молодих людей промайнуло майже все життя Тараса Шевченка. Катерина читала уривки з відомих віршів Кобзаря, знайомила  з маловідомими фактами його біографії. Дуже промовистий виступ чудового педагога Тетяни Ананченко не залишив байдужих в залі. ЇЇ  вміння достукатися до кожної душі вражає своєю влучністю та майстерністю.

Кожне свято, а особливо українське просто не може проходити без пісні, адже українці — сама співуча нація в світі.  Виступи народного хору «Козацьке коло» під керівництвом Лариси Козловської завжди зривають бурхливі оплески. Пісні «Гей, соколи» і «Коні в росах загуляли» підхопила аудиторія.

Затихли останні акорди і настав час поезії – переможці дитячого конкурсу читали вірші Кобзаря. Коли виступає малеча – байдужих просто не буває! Подарунком для майбутніх офіцерів став виступ дівчат з польської спілки. Вони читали Тараса Шевченка українською і польською мовами. Найдорожчим визнанням таланту артиста є реакція залу, а зал аплодував стоячи.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви