Просмотров:27

23 травня в бібліотеці № 30 відбулася віртуальна подорож «Фабріка мрій», присвячена 100-річчю від дня заснування Одеської кіностудії художніх фільмів. Захід відвідали юні читачі бібліотеки, учні 5-А, 6-Б класу ЗОШ №13, учні 4-А класу гімназії № 7 та постійні читачі бібліотеки.

Бібліотекар Вікторія Чекмарьова-Ланецька розповіла аудиторії про історію утворення кіностудії в Одесі. Усі з цікавістю дізналися, що на кіностудії знято 428 фільмів, а також про  творчу діяльність на цій кіностудії таких режисерів як: Олександр Довженко, Іван Кавалерідзе, Лесь Курбас, Петро Тодоровський, Станіслав Говорухін, Сергій Ейзенштейн, Георгій Юнгвальд-Хількевич, Кіра Муратова. Письменники Юрій Олеша, Ісаак Бабель, Микола Бажан, Юрій Яновський працювали на кіностудії кіносценаристами. А на одеській кіностудії знімалися легенди укранського театру Наталя Ужвій та Марія Заньковецька. Великі ролі в Одесі зіграли в кіно Віра Холодна, Василь Шукшин, Олег Даль, Євген Євстигнєєв, Анатолій Папанов, Володимир Висоцький та багато інших.

В ході заходу бібліотекар познайомила присутніх з книжковою виставкою «Фабрика мрій», на якій була представлена література про творчу діяльність відомих режисерів і акторів на Одеській кіностудії, а також книги, по творам яких знімалися улюблені всіма художні фільми.

Далі читачі здійснили віртуальну подорож у світ кіномистецтва. Вони з задоволенням подивилися цікаві відеоролики з фрагментами популярних кінострічок, серед яких – «Місце зустрічі змінити не можна», «У пошуках капітана Гранта», «В’язень замку Іф», «Десять негренят», «Зелений фургон», «Д’Артаньян і три мушкетери», «Пригоди Електроніка».

По завершенні  віртуальної подорожі співробітник бібліотеки відзначила, що НБУ збирається випустити в обіг пам’ятну монету «Сто років Одеській кіностудії». А всі, кому цікаво дізнатися все про діяльність Одеської кіностудії, можуть відвідати Музей Кіно, який знаходиться на території Одеської кіностудії за адресою: Французький бульвар, 33. Для всіх бажаючих тут проводяться екскурсії у вівторок, середу і четвер о 15:00.

Бібліотекар повідомила також цікаву інформацію про те, що на YouTube з’явився офіційний канал Одеської кіностудії, в плейлист якого додали всі фільми, зняті з 1918 року. І зараз вже понад 400 картин у хорошій якості з’явилися в мережі.

Читачам  дуже сподобався проведений захід. Всі отримали багато цікавої і пізнавальної інформації, а також позитивних емоцій та гарного настрою.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

16.06 о 13.00: «Батьківське слово». (Міжнародний день батька). Інформаційна-виховна година. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
17.06 о 10.00: "Подорож у країну Журляндію". Урок-мандрівка. Філія №47 (Люстдорфська дорога, 146/1)
18.06 об 11.00: «Сказка о Царе Салтане и о прекрасной царевне Лебеди». Поетичні хвилинки – гучні читання учнів. (185 років казки О. С. Пушкіна). Філія № 3 (вул. Городська, 40а)
18.06 о 10.30: «Життя поруч з нами». До Всесвітнього дня тварин. Виставка-гра. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)

Архіви