Просмотров:170

В рамках благодійного циклу Шрёдінгерфест в бібліотеці №1 імені Едуарда Багрицького на підтримку волонтерського проекту «Котяче царство» проведено захід «Цугухару Фуджита: самурай з котом». Розповіла про відомого японського художника Ліка Безсонова — художник, дизайнер-графік, член Спілки дизайнерів України, автор наукових публікацій у сфері мистецтвознавства.

В останнє десятиліття в світ мистецтва тріумфально повернулося ім’я Цугухару Фуджита (1886-1968), японця за походженням, яскравого і своєрідного представника паризької школи художнього авангарду. Нащадок самураїв, який був одержимий бажанням осягнути європейське мистецтво, приїхав до французької столиці в 1913 році. Він органічно влився в яскравий, різноманітний інтернаціонал Монпарнаса, занурився в осягнення премудростей мальовничої майстерності і з часом зайняв почесне місце на творчому олімпі.

Екзотичний і епатажний, Фуджиту обожнювала паризька богема — і разом з тим уникав панібратства, ревно зберігав свої секрети і нікому не відкривався до кінця. Пристрасно любив жінок і, як справжній японець, обожнював кішок, охоче зображуючи в своїх роботах тих і інших. Пройшов випробування бідністю і багатством, славою і презирством, об’їхав весь світ, кілька разів радикально міняв своє життя — ім’я, дружину, місце проживання, віросповідання, творчу манеру.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

18.09 о 12.00: «Великий винахід людства». Розповідь про книгу. Бібліотечний урок. Філія №7 (вул. Ген. Бочарова, 14)
19.09 о 13.00: «Посміхайтеся! Сьогодні день смайлика». Пізнавально-розважальний захід. До дня смайлика. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 10.00: Машина времени. "Дерибас. Хаджибей. Одесса". ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
20.09 о 14.00: Проект «Креативна екосистема». Семінар для працівників культурно-освітніх закладів «Культура та креативність» в рамках програми ЕС та Східного партнерства. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
20.09 о 12.00: Охорони мене, Божа матінко! Благодійна акція. (До Різдва Пресвятої Богородиці). Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
23.09 о 12.00: «Одеські історії». Літературний салон. До 80-річчя від дня народження Р. Александрова (1935-2015). Філія №32 (Академічна, 5а)

Архіви