13 березня в бібліотеці №33 пройшов незапланований захід для учнів санаторію «Хаджибей» під назвою «Лелеки, лелеки вертають здалека». Бібліотекар Галина Гусєва познайомила дітей із народним символом – лелекою, улюбленим птахом українців,привернула увагу учнів до необхідності дбайливого ставлення до всього живого,зокрема птахів.
Білий лелека – священний птах багатьох народів. Численні легенди,казки,повір’я,поговірки підтверджують це. Його вважають птахом сонця,котрий приносить у кожну оселю щастя, добробут та благополуччя. Діти познайомились з різними назвами цього птаха: бусол,боцюн,бузько,чорногуз,гай сер,журавель,веселик. В Африці лелек називають «сарановим птахом» тому,що вони поїдають сарану.
Тепер діти будуть знати, де зимують птахи, як і де вони роблять гнізда, як заводять і годують свою сім’ю. Про те, що є ще чорний лелека, який внесен до Червоної книги України,але він не живе поруч з людьми,як білий. Про те,що зображення птахів можна побачити на античних творах мистецтва і монетах.
Давній зв’язок людини і лелеки відображений і в назвах річок(Лелечиха, Чорногузка, Лелечий Потік), сіл ( Боцянівка, Лелеківка,Чорногузи) , прізвищах людей (Чорногуз,Лелеченко). Лелека зустрічається на гербах п’яти українських міст.
Звернули увагу на те, що з кожним роком цих чудових птахів стає все менше. Вони зникають через осушення боліт, застосування отрутохімікатів на полях,гинуть від рук браконьєрів.
Неоціненну користь приносять птахи людині. А скільки вірувань, казок, легенд, приказок зібрано про пернатих друзів. В кінці зустрічі бібліотекар розказала дві казки, в яких був присутній лелека.