8 листопада бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського провела мовознавчий урок до Дня української писемності та мови «Рідну мову знай — край свій прославляй». На свято, яке відзначають щороку дев’ятого листопада, запросили студентів першого курсу групи КД/АМ-191 коледжу КПАІТ ОНАХТ з керівником, заступником директора Мариною Даниловой.
Відкрила захід завідуюча бібліотекою №2 Каріна Апарінова. Каріна Вікторівна розповіла про День української писемності та мови, про те, що відзначають свято на честь Київського літописця Нестора-послідовника, творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Студентам нагадали, як цей день відзначають у кожному куточку України. Дев’ятого листопада пройде нагородження найкращих популяризаторів українського слова, видавництва випускають літературу українською мовою і проводять тематичні дні, щоб українська мова продовжувала звучати, вражати світ завдяки книжкам наших авторів, які прославляють нашу українську мову.
Бібліотекар Олександр Апарінов підготував історично-літературну виставку «Звучи, рідна мова». Представила виставку і зробила огляд літератури завідуюча бібліотекою Каріна Апарінова.
У заході прийняв участь ОНУ ім. Мечникова. Викладач української мови та літератури філологічного факультету Ганна Сенник і студенти 4-го курсу Анна Маліцька та Світлана Петрова представили доклади про літературних майстрів художнього слова. Присутньої молоді нагадали про відомих класиків української літератури: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, Василя Стефаника. Згадали геніальних композиторів, які користалися українськими мелодіями у своїй творчості — Моцарта, Бетховена, Глінку, Чайковського, Бартона і Стравінського.
Студенти ОНУ ім. Мечникова звернули увагу на розстріляне відродження, на жертви сталінських репресій, розповіли про творчу діяльність Миколи Хвильового. Микола Хвильовий став жертвою сталінських репресій, виступав проти русифікації. Студенти читали його вірші. Поруч з Хвильовим був щиро закоханий у класичну українську літературу Микола Зеров. Вони віддали себе до останку заради нашої України, української мови.
Не змогли у цей день не згадати про український диктант, який сьогодні писали в Україні, про зміни у правописі і про те, як новий правопис вплине при здачі ЗНО. Представники ВУЗу привели приклади слів і розповіли їх походження. Фахівці з української мови запитували присутніх, як на їх думку, потрібні нам зміни з правопису чи ні? Відповіді були різні та відверті.
Присутні заходу побачили, як молодь України володіє українською мовою та радіє про зміни з українського правопису.
Каріна Апарінова зачитала вірш Василя Симоненка «Моя мова» і запропонувала, як що треба, звертатися за допомогою до бібліотеки.