Переглядів:1017

До Міжнародного дня ювеліра, який відзначається 31 січня, бібліотекарка філії №7 Інна Федосєєва презентувала виставку «Літературний салон ювеліра».  До уваги читачів представлені найцікавіші історії про майстрів коштовностей і ювелірні прикраси, які стали героями літературних творів.

Його ім’я внесено в книгу «500 знаменитих людей планети». Ювелір Петер – Карл Густавович Фаберже – засновник сімейної фірми і династії майстрів ювелірного мистецтва. Ювіляр року (175 років).

Читачам були представлені історії ювелірних виробів Фаберже в рубриці «Скарби нації» журналу «Загадки історії». Серед них пасхальне яйце «Весняні квіти Фаберже». Саме з цієї речі почалась традиція щорічних подарунків царській сім’ї, які замовляли в фірмі Фаберже. Ім’я Фаберже пов’язане і з Одесою. Саме тут відкрився торговий дім «К. Фаберже» на Дерибасівській 33. Цей цікавий факт, читачі дізналися з представленої книги І. В. Арутюнової В. В. Шерстобитова «Пам’ятні місця  Дерибасівській». А  детективні романи «Останній Фабарже». Свана Томаса і Ганни Данилової «Яд Фаберже» занурять читачів у світ пригод і унікальних старовинних коштовностей і прикрас.

Представлені цікаві факти про одеського ювеліра Ізраіля Рухомовського і історія його ювелірного виробу «Тіара царя Сайтоферна» у журналі «Смена» за 2009 рік №7. Книга одеського письменника Валерія Смирнова «Труна з Одеси» розповість про це один унікальний ювелірний шедевр  Ізраіля Рухомовського «Саркофаг», за який майстер получив Золоту медаль Салону французьких художників і був приголомшений сучасним Бенвенуто Челліні. В 2014 році великому майстру Рухомовському одесити відкрили меморіальну дошку на будинку де він жив і працював, — Осипова, 6.

Самий відомий італійський скульптор, художник – ювелір, письменник Бенвенуто Челліні став героєм пригодницького роману Олександра Дюма «Асканіо», представлено на виставці.

Про тайну бурштину і датського майстра, який створив бурштинову кімнату Готфріда Вольфрама, розповість книга Надії Іоніної «Сто великих скарбів» і журнал «Домашній очаг» за 1999 рік №11.

З журналу «Пассаж» за 2009 р. №5 читачі дізналися історію бренду японського ювеліра Кокічі Мікімото «Короля перлин». Представлена знаменита повість – притча Джона Ернеста Стейнбека «Перлина», яка розповідає про ловця перлин і перлину, яка стає джерелом лиха.

На виставці у рубриці «Скарби нації» журналу «Загадки історії» представлена історія діамантового намиста французької королеви Марії – Антуанети, яке чудово описав у своєму романі «Скринька Марії Медичи Єремій Парнов.

Пригоди фатальних діамантів у романі Уілкі Коллінз «Місячний камінь» і Олени Михалкової «Діамантовий ендшпіль».

Розкішні опали у романі Жюльєти Бенцоні «Опал імператриці». Яскравий  гранат у творі Олександра Купріна «Гранатовий браслет».

Справжній ювелірний шедевр німецького ювеліра Манфреда Вілье «Гранатове яйце», якого називають Фаберже ХХІ сторіччя представлений у рубриці «Скарби нації» журналу «Загадки історії».

І саме мистецтво ювелірів розкривається перед нами в оповіданнях Олексія Ремізова «Придворний ювелір», Вірджінії Вульф «Герцогиня і ювелір» представлений у журналі «Всесвіт». У пригодницькому романі Ростислава Самбука «Ювелір з вулиці капуцинів», О. Генрі «Безпутний ювелір», Герберт Уеллс «Чоловік, що робив алмази» та інші.

Кожна з представлених книг і журналів цікаві і гідні уваги.

Бібліотека бажає читачам приємного читання і захоплюючей подорожі у чудовий і яскравий світ ювелірного мистецтва.

 

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви