В бібліотеці імені Е.Багрицького розповіли про події листопада 2013 – лютого 2014 року.
21 листопада 2013 року в Україні почалися масові зібрання людей, які стали відповіддю на дії влади: зупинити підготовку до підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Найбільш масові протести були після розгону 30 листопада, коли вночі розігнали та жорстоко побили групу протестувальників, більша частина з яких була студенти.
Під час революції Гідності постраждали дві з половиною тисячі людей. 104 з них загинули у лютому 2014 року. Цих загиблих згодом стали називати Небесною сотнею. Це були різні люди: «Юні та сивочолі. Багатодітні батьки та одинаки. Заробітчани та кандидати наук. Східняки та західняки. Абсолютно різні і такі схожі… Кожен здійснив особистий подвиг – віддав найцінніше – своє життя заради нової України. І це не пафосні слова. Це – реальність. Герої цієї книги своїм прикладом показали силу та незламність українського духу», — було зазначено у передмові авторами книги «Небесна сотня», видавництва «Фоліо», Харків, 2014 року. В цій книжці розповіли про кожного із загиблих, їх життєвий та героїчний шлях. Зібрані спогади родичів, друзів та побратимів з Майдану.
Бібліотекар Катерина Шаркова представила читачам та гостям бібліотеки огляд літератури до Дня Героїв Небесної Сотні.
Любовна історія головних героїв з роману «ПоКров» Люко Дашвар розгортається на фоні буремних подій 2013-14 років, які різко змінюють долю закоханих та країни. Книга цікава тим, що відстежує родовід героїв до сьомого коліна, предки яких виборювали та віддавали своє життя за свободу та незалежність України.
Книга «Антипадение» Елли Лєус присвячена революційним подіям. Кожний народ повинен здійснити свій вихід з рабства, а потім захистити свою свободу, зрошуючи її вівтар кров’ю героїв. В книзі переплітаються любов та боротьба за свободу, подвиг та зрада, але головна тема – це війна та її руйнівна сила у всі часи людства.
На превеликий жаль чисельність Небесної сотні поповнюються новими іменами. Триває війна на Сході нашої країни. І майже кожного дня воїни України віддають своє життя за її Незалежність. І саме цим воїнам присвячена книга «Війна у мирний час» (Одеса, 2017) відомого одеського журналіста, волонтера Сергія Братчука.
Книга «Аеропорт» Сергія Лойко присвячена захисникам донецького аеропорту, славетним кіборгам. «Головна книга про війну, якої не мало бути, і про героїв, які хотіли жити, але вмирали», — пише автор.
Події 2013-2014 років торкнулися мільйонів людських доль, тому залишаться в пам’яті народу. Смерть героїв не ставить крапку, тому що саме вони своїми героїчними вчинками переломили хід історичних подій для кращого майбутнього своїх нащадків.