25 лютого у бібліотеці №16 відбулася творча зустріч з учнями 6-го класу школи естетичного виховання ім. К. Костанді, присвячена 150-річчю з дня народження Лесі Українки.
Привітала учнів та колектив бібліотеки Ірина Костанді, класний керівник, вчитель української мови та літератури. Вона розповіла присутнім про те, якою великою постаттю була Леся Українка для свого часу і як лишається нею по сьогодення. Як багато зробити встигла ця тендітна, вразлива жінка, незважаючи на тяжку хворобу; про її велику любов до життя і неймовірну, за кількістю і за змістом, літературну спадшину. Розповідь вчительки прикрасив виступ учениці 6-го класу. Вона виповнила музичний твір на бандурі.
Потім бібліотекар Наталя Якімова розповіла про відвідування Одеси Лесею Українкою та про її дружбу з родиною Комарових. Шостикласникам цікаво було почути про перші враження Лесі від нашого міста та її тривалу любов до нього на протязі 25 років; про катання на кінному трамваї і подорожі до старовинної фортеці Аккерману на пароплаві «Тургенєв»; про лікування на Хаджибейському лимані і мешкання на «віллі «Пауччіні»»; про лікувальний курс рожевим виноградом у Шабо та про зустрічі з друзями.
І ось класний керівник оголосила початок конкурсу на найкраще читання поезії Лесі Українки учнями 6-го класу школи ім. К. Костанді. Виступи юних артистів оцінювало жюрі у складі бібліотекарів. Приємно було дивитися на читців у нарядних вишиванках, які зі справжнім натхненням і глибоким розумінням читали улюблені вірші. Слухачі відчули їхню любов до творчості поетеси, яку передає своїм учням Ірина Адамівна. Ці читання стали справжнім святом, дякуючи таланту і щирості виступаючих. Призові місця було розподілено між усіма учасниками: від «Гран-прі» до призів «Глядацьких симпатій». Хоча всі члени жюрі готові були віддати перше місце усім учасникам конкурсу!
Після конкурсу бібліотекар Наталя Якімова привернула увагу присутніх до двох виставок: до яскравої, стильозованої виставки, присвяченої життю та творчості Лесі Українки; і виставки, що презентувала нові твори сучасних письменників, які було нагороджено міжнародною Корнійчуковською премією.
Діти зацікавлено роздивлялися виставки та записувалися до бібліотеки. Натхнені скарбами абонентського та читального залів, брали з собою книжки і обіцяли приходити ще.