Переглядів:650

До 155-річчя з дня народження видатного історика, літературознавця, соціолога, письменника, державного і політичного діяча, першого президента України Михайла Грушевського бібліотека №7 підготувала виставку «В його серці жила Україна». Представила її бібліотекар Наталія Щербіна.                                                 

 Разом із своїми учнями і послідовниками Михайло Грушевський  зібрав величезний, не відомий досі науковому світові, архівно-документальний матеріал, що стосувався різних періодів історії України. Це фундаментальна багатотомна «Історія України – Руси» вийшла у Львові в 1898 році, а останній том був виданий у Києві вже по смерті автора, у 1936 році. «Це величезна праця, складена оригінально, з використанням сили різних джерел, це повна, наукова й докладна історія нашої землі. Як би навіть у вас була одна ця праця, то й  тоді б вона була вічним нерукотворним пам’ятником» — писав про цей твір Володимир Липський.                            

Ще одна унікальна книга Михайла Грушевського «Иллюстрированая история Украины». Перша російська публікація вийшла в 1913 році, нове видання в 1921 році. Нарис історика Владислава Верстюка продовжив цю працю Грушевського до наших днів.  В книзі представлені старовинні географічні мапи, побутові і батальні гравюри, хрестоматія важливих документальних матеріалів. Збірка творів Михайла Грушевського «Духовна Україна» включає популярні й наукові праці з історії релігії та церкви в Україні, їх розвиток з стародавніх часів до початку ХХ ст. Читач із цікавістю перегорне окремі сторінки історії різних конфесій в Україні, ознайомиться з деякими релігійними обрядами й духовними віршами. Не забуваємо й про  Грушевського етнографа і літературознавця. За життя він видав п’ять томів «історії української літератури», шостий зберігся в рукописі.                                                                                                            Грушевський заспівом до «Історії української літератури» зробив посвяту: «Українському народові показати себе таким же сильним в дім,  яким показав у слові». Історію словесності автор розглядає як органічну частину історії буття, свідомості, духовної творчості.                                                                                            

Декілька публікацій присвячено життєвому шляху видатного вченого. Це праця Владислава Верстюка і Руслана Пиріча «М. С. Грушевський. Коротка хроніка життя та діяльності». Книга «Михайло Грушевський» впорядкована на основі оригінальних видань та фотодокументів з колекції історико-меморіального музею Михайла Грушевського в Києві.     

                                                                                                                       

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви