Читальна зала бібліотеки №7 ім. І. П. Гайдаєнко представляє книжкову виставку «Світло різдвяної зірки», присвячену Різдву Христову.
До уваги читачів — цікава подорож святковими книжками.
На час, у який ми святкуємо Різдво Христове, колись ще до християнства, на Україні припадало свято зимового повороту сонця. Це був час ворожіння на майбутній рік: добрий урожай, багатство и добробут у дім господаря. Все це у книзі Олекси Воропай «Звичаї нашого народу».
Молитви, колядки, щедрівки, вірши, присвячені Різдвяним святам, а також сценарії вертепів у книзі Володимира Круковського «Святкуємо Різдво».
В різдвяних святах не тільки проявлення релігійних почуттів народу, скільки його природня доброта, життєлюбство, простота. Про це можна дізнатись в фантастичній повісті нашого класика Миколи Гоголя «Ніч перед Різдвом», в який реалізм звичаїв українського народу з’єднується з вимислом. «
Это – радостные дни милосердия, доброты, всепрощення», — говорить Чарльз Диккенс устами одного з своїх героїв в «Різдвяной пісні» в збірки «Різдвяні повісті».
Сюжет в книзі «13 різдвяних історій» (упорядник Мар’яна Савка) від сучасних українських письменників Софії Андрухович, Сергія Жадана, Ірени Карпи, Андрія Куркова та інших, дуже різні і водночас взаємно доповнюють одна одну. Тут реальність і містика, гумор та іронія, осмислення буття і світло любові.
Написані сто років тому російським класиком Николаем Каразиным «Рождественские истории» — це заворожуючи та тендітні оповідання про любов, в яких знайшлось місто магії, містиці та чуду.
Але Новий рік та Різдво не залишаються без подарунків, ігор, гаданій, кулінарних рецептів, в цьому нам поможуть книги Олени Вискребенцевої «Веселый Новый год и Рождество» та «Новый год и Рождесто: энциклопедия праздника».