Переглядів:685

19 травня, до Дня вишиванки, в бібліотецi №7 ім. І. Гайдаєнко видбувся захід «Всі кольори життя в бібліотеці». Він був підготовлений спільно з терцентром Суворовського району в рамках соціальної програми для людей похилого віку.

Инна Федосєєва презентовала виставку «Диво з нитки». Аудиторія дізналася, що про вишивку згадується ще в Біблії та «Іліаді» Гомера. Нею, засвідченням Геродота, був прикрашений одяг скіфів. Арабський мандрівник Х століття у своїх розповідях свідчить, що руси теж носили вишитий одяг.

Вишиванка – це не тільки майстерне творіння золотих рук народних умільців, а й скарбниця вірувань, духовних устремлінь, інтелекту нашого народу.

Першим модником, який поєднав українську вишиванку із буденним одягом, став Іван Франко. Він стильно скомбінував вишиту сорочку з піджаком. 

Бiблiотекар пропонувала увазі читачів книгу Алли Чорноморець «Вишиванка в сучасному світі». Практичний посібник познайомить з популярним в наш час видом рукоділля – вишивкою. Книга ілюстрована зразками узорів.

В альбомі Олени Гасюк і Марії Степан «Художнє вишивання» описані різні види мережки, швів, методи вишивання, зображені зразки вишивок для обробки різних виробів. З історією української вишивки від Х до ХХ століття ознайомить книга Тетяни Кара-Васильєвої і Алли Чорноморец «Українська вишивка». В ній розглядаються особливості самобутньої народної вишивки, описуються основні техніки шитва, розкриваються символіка рушників, їхнє значення у святах і обрядах.

В книзі Бригитти Коварської і Олени Євдокимової «Уроки вишивания» розповідається про мистецтво вишивання, детально описується більше трьохсот прийомів вишивки для окраси – одежі, інтер’єра квартири, предметів домашнього вжитку.

В книзі Валерія Левчука «Червоними і чорними нитками» розміщено багато узорів і орнаментів, даються рекомендації стосовно опанування необхідними навичками створювати художні композиції, описані прийоми виконання багатьох вишивальних швів, які використовуються для прикрашання одежі. І ще з багатьма цікавими книгами і матеріалами бажаючі можуть ознайомитися, завітавши до нашої бібліотеки, тому, що зараз вишиванка стає сучасним трендом моди не тилкі в Україні.

Присутним були показани відеоролики, створени сивробітниками бібліотеці про історію вишиванкі, прозвучали пісні у виконанни Антонини Нероди, Варвари Клапчук, Людмили Вашковськой. створили театралізовану виставу у виконанні Ольги Прахт, Алени Храмовий та її донечок Насті та Наталки с піснею «Вишивала дивчина».

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви