Станіслав Савович Стриженюк народився З березня 1931 року на Одещині у с. Гайворон, що злилося з трьох сіл над Південним Бугом. Після семирічки закінчив Одеську спеціальну середню школу Військово-повітряних сил, згодом — Одеський політехнічний інститут.
Працюючи інженером-хіміком-технологом в Казахстані, заочно закінчив Московський літературний інститут ім. М.Горького. Тож має два фахи — інженер-хімік і літератор. Член Національної Спілки письменників України з 1959 року.
Видав близько сорока поетичних книг. Поезії Станіслава Стриженюка оспівують Одесу і Причорномор’я, цілинні степи Казахстану, морські далі й гори Карпати.
Станіслав Стриженюк. Судний день. Драматична козацька дума в трьох
частинах / Стриженюк С. С. — Одеса : Прес-кур’єр, 2021.-320 с.
Вже майже тридцять років історію України ретельно переглядають, переписують, повертають їй імена славетних синів.
Одним з перших таких імен був гетьман Іван Степанович Мазепа.
Славний борець за незалежність України ніби виринув з глибини XVIII століття й став символом звитяжної слави українського козацької держави.
Майже три сотні років усі канони російської офіційної влади дихали зненавистю навіть до імені визначного історичного діяча: проклинали його в стінах храмів, зводили наклеп на його чесне ім’я в підручниках з історії України, здавалось, навічно припасували йому клеймо зрадника й супостата — ворога всього порядного й людського.
Це ретельно втокмачувалось й до мізків українців — задля щасливого майбутнього яких він і наклав головою, відмовившись від верховної влади в Україні, «синівської любові» Петра Першого, ситої спокійної старості шанованої людини.
Драматична козацька дума складається з трьох частин: «Батурин», «Воскресіння» і «Кагул». Першу частину автор завершив у січні 2007 року, дві наступні — у липні 2009-го.
Головні герої драми — українські гетьмани Іван Мазепа і Пилип Орлик.
В основі конфлікту драматичної козацької думи лежить конфлікт імперського деспотизму та козацького демократизму, який втілився в першу в світі Конституцію Пилипа Орлика
У 2008 році за результатами закритого конкурсу перша частина твору була удостоєна першої премії у номінації «П’єси» Всеукраїнського конкурсу «Коронація слова».
Автору було вручено «Золоте перо» конкурсу та спеціальну відзнаку журналу «Україна» за «Кращий історико- патріотичний твір».
У повному обсязі «Судний день» друкується вперше.
Станіслав Стриженюк. Акорди часу : вибрані поезії недавніх років / Стриженюк С. С. — Одеса : Прес-кур’єр, 2021. — 304 с.
Свою нову збірку відомий український поет сформував до свого 90-річчя і подав до неї свої кращі поезії, написані вже у третьому тисячолітті.
Звичайно, більша частина творів народилася протягом кількох останніх років, бо поет живе сучасним днем і жваво відгукується на всі актуальні події в країні і в Одеській області.
Станіслав Стриженюк. На круги своя: мініатюри / Стриженюк С. С. — Одеса : Прес-кур’ср, 2022. — 272 с.
Станіслав Стриженюк є автором не тільки багатьох поетичних збірок, відомих драматичних поем і пісень.
Сьогодні він представляє ще одну сторінку своєї творчості — поетичні мініатюри.
Цим жанром він займається давно, видав уже дві збірки — «Екслібриси» (2001) і «Колегіум» (2014).
Це третя збірка мініатюр, у яку ввійшли епіграми, пародії і шаржі, написані за період 2021 по 2022 рік.