Переглядів:178

Після 24 лютого 2022 року я довгий час не могла читати книги, як і дивитися будь-яке кіно. Моя увага була прикута тільки до інформаційних новин зранку до ночі, і я думаю, що такий стан відбувався не тільки в мене.

     Тільки з кінця минулого року я зрозуміла, що треба себе чимось відволікати і книги з добрим кіно перші в цьому помічники.

     Я знову повернулася до  моєї любої бібліотеки № 16, де вибирала розважальне «чтиво». І тут мені «попалася»  авторка Джеральдіна Брукс з її романом «Хранителі книги». Я знала, що іноді єврейський народ називають «народом книги», а про книги і їх історії я завжди любила читати.

     Книга перевершила всі мої очікування. Це і глибока історія, і захоплюючий сюжет, схожий з детективом, і якійсь довідник з реставрації старовинних книг.

     Головна героїня книги знаменита «Сараївська агада», яка вважається однією з самих старовинних книг у світі і, як я дізналася потім, оцінюються в 700 млн. доларів.

     Невеличка за форматом вона створена в Барселоні приблизно в 1350 році і містить релігійні традиції, завіти, молитви, якими ознаменовують єврейську Пасху- Песах.

     Мало того, вона ілюстрована чудовими кольоровими зображеннями людей і героїв Тори, що потім зникло з єврейських книг у зв’язку з введеними заборонами.

     Друга героїня повісті – реставраторка Ханна, якій було доручено і реставрація книги і вивчення її загадок. Вона розплутує історію її створення і, якщо можливо так сказати, її травми, отримані за 7 століть шляхом мандрівок з Іспанії до Боснії.

     Чому на сторінці книги знаходиться пляма, який її хімічний склад, де і чому були втрачені металеві застібки палітурки книги, чому на картинці зображена серед людей з білою шкірою темношкіра жінка, як ця єврейська книга зберіглася під час Холокосту?

     І ще багато-багато питань, які намагається розкрити Ханна, за допомогою своїх знань, методів і за допомогою інших спеціалістів.

     І ще думаєш, яка талановита авторка Джеральдіна Брукс, яка на основі реальних подій, так захоплюючи їх зобразила, і скільки часу вона втратила, щоби від професіоналів-реставраторів отримати необхідні пояснення і знання, щоби потім читачі з таким задоволенням читали її книгу.

     Це саме той випадок, коли вдячний автору за її твір і не хочеться з ним розставатися, а бібліотеці вдячний, що в неї є така книга.

     Щиро раджу її всім читачам!

   Ольга  Козоровицька, ст. науковий співробітник меморіального музею К. Г. Паустовського                                         

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви