15 листопада бібліотека №2 імені Костянтина Паустовського представила літературно-пізнавальну виставку до дня введення нового українського правопису. Захiд вiдбувся у рамках бібліотечного проєкту «України часточка в мені».
Завідувачка Каріна Апарінова познайомила читачів з подіями дня 15 листопада 1946 року, коли було введено новий український правопис. Каріна Вікторівна запропонувала розглянути читачам книги і газети, видані після 2019 року та знайти 20 найбільших новацій українського правопису. Учасники заходу знайомились зі скісною рискою та зі словами, які тепер пишемо тільки разом. Роздивлялися у книгах написання слів з літерою «є», які раніше писалися з літерою «е». По новим нормам українського правопису багато слів треба писати разом, які раніше писалися з них через дефіс. Всі ці новації українського правопису затверджено у 2019 році.
Також звернули увагу читачів на матеріали наукової конференції 27 квітня 2017 року про утвердження української мови в освіті та культурі. Фахівці української мови Павло Мовчан, Георгій Фаліпчук, Галина Бондаренко, Микола Цимбалюк і Галина Залізняк представили свої доповіді про велике значення української мови в культурно-освітньому просторі. Читачі були зацікавлені розділами «Мова як засіб національно-культурної самоідентифікації молоді» і «Вживання української мови у лікарському середовищі-динаміка змін».
На виставці було представлено літературно-художнє видання «Слово для слова» Юрія Работіна. У книзі зібрані афоризми, публіцистика, поезія, у яких письменник, журналіст, голова НСЖУ і один із засновників Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання» доказує свою відданість українському народові і любов до української мови.
Прикладом для вивчання української мови представили книгу «Україна в моєму серці» доктора Бінай Кумар Сінха, який виріс в Індії і переїхав в Україну, коли був зовсім молодим. Книга «Україна в моєму серці» — це його данина поваги країні, яка прийняла його і стала рідною.
Публіцистичні роздуми «Майданна Україна» Миколи Голомши розкривають багато важливих питань, серед яких є розділ під назвою «Про нашу мову, або COGNITIVE LIBERATION». Автор показав велике майбутнє для розвитку української мови.
Читачам також представили дві книги матеріалів Міжнародних науково-творчих конференцій і інтернет-конференцій з галузі музичної освіти і культури. Учасники конференції розповідають про відродження і розвиток національної системи освіти та виховання, яке має відбутися на основі українського світогляду. У цих книгах українська новітня мова представлена в трансформації музичної освіти і культури.