У 2014 році книга Тамари Анатоліївни Коленко «Одеські картинки за алфавітом» була удостоєна диплома літературного конкурсу ім. К.Паустовського. Книга припала до смаку нашим читачам і ми почали стежити за новими книгами цього автора.
Т. Коленко написала кілька книг історико-дослідницького плану. З-під її пера вийшли книги: «Мозаїка мого дитинства», «Вітчинкіни. Погляд крізь сторіччя» (у співавторстві з Л. С. Кусакіною), «Історія Одеської артилерійської спецшколи №16»…
2022 рік — та знову диплом конкурсу ім. Паустовського у номінації «Мариністика» у книги Тамари Коленко «Історія Одеського морського училища ім. А.Маринеско». Вона є в нашому фонді, причому з дарчим написом автора.
Одеса – місто морське. Сьогодні підготовку морських спеціалістів в Одесі здійснюють близько десяти різноманітних навчальних закладів.
Але так було не завжди. З 1898 по 1944 рік морехідне училище було єдиним, хоча воно і змінювало свою назву. Це найстаріший і найславетніший навчальний заклад, якому цього року виповнилося 125 років.
У книзі дуже докладно простежується історія училища мореплавства, починаючи із створення класів торговельного мореплавання у 1898 році. Величезний бібліографічний список використаної літератури говорить про те, наскільки об’ємна та серйозна робота була проведена автором.
Зауважимо, що Тамара Анатоліївна – завідувачка бібліотеки школи №40.
Нам подвійно приємно, що наша колега, зробивши титанічну працю, зробила гідний подарунок до ювілею училища ім. О. Маринеско, а значить подарунок одеситам та всім любителям краєзнавства.
***
Також ми хочемо представити 93-й випуск альманаху «Дерибасівська-Рішельєвська». За традицією його відкриває есе Михайла Жванецького «Так жити не можна» і добірка віршів Юрія Михайлика.
Наразі триває робота над створенням першої енциклопедії однієї з вулиць Одеси – Маразлієвської.
Дмитро Шаматажі розповідає про будинок під номером п’ять, який на замовлення Миколи Бєліковича збудував видатний архітектор Демосфен Мазаров. Це докладна історія сімей, що жили в цьому будинку, а також прекрасний опис архітектурних особливостей цієї красивої будівлі. До речі, адреса його не змінювалася від початку будівництва.
У розділі «Під звуки повітряної тривоги» публікації Світлани Галич, Владислави Іллінської та Ганни Михалєвської. Михайло Пойзнер у статті «Що немає на світі такого міста…» з великою любов’ю розповідає про життя та творчість одесита, поета-пісняра Ігоря Шаферана.
Дора Дукова представляє «Ліцей Європейський». Це наймолодший учбовий заклад в Одесі, але в нього вже складаються свої традиції.
***
Чекаємо в відділі краєзнавства ЦМБ ім. І. Франка!
Читайте, дізнавайтеся про нову улюблену Одесу, отримуйте задоволення від зустрічі з гарною книгою.