Я не вивчала українську літературу ні в школі, ні в університеті, тому що на той час мешкала в іншій країні. Знайомитись з нею почала вже працюючи в бібліотеці та із задоволенням продовжую це знайомство.
Існує думка, що більша частина української класичної літератури складається з книг на сільську та соціальну тематику. Але нещодавно я прочитала твір українського прозаїка Валер’яна Підмогильного “Місто” — перший урбаністичний роман в українській літературі. Цей твір мене дуже зацікавив, тому що він абсолютно відмінний від того, що я читала раніше. Підмогильний в своєму модерному романі акцентує увагу на урбаністичній проблематиці. Автор докладно описує Київ, його вулиці, площі та помешкання. Київ постає перед читачем, як цілісний художній образ.
Але цей твір не тільки про місто, — він ще й про людину. Автор досліджує людину у всій її складності, аналізує психіку, розкриває внутрішній світ своїх персонажів.
Роман мені сподобався, незважаючи на те, що головний герой Степан Радченко викликав тільки негативні емоції. Валер’яну Підмогильному вдалося розкрити його образ настільки яскраво та майстерно, що читаючи книгу, я немов бачила перед собою реальну та знайому людину. Степан Радченко — талановитий сільський хлопець, який вирушає до Києва на навчання. Напочатку він прагне здобути вищу освіту в місті та повернутися назад до села, щоб використати там всі отримані знання. Але поступово на перший план хлопця виступають егоїстичні почуття. Він не хоче вже повертатися додому, а має бажання будь-якою ціною підкорити столицю. Ним рухають самолюбні амбіції, якими він керується весь час. В його житті у Києві буде декілька жінок, з якими він жорстоко поведеться, заради власних цілей. Протягом всієї сюжетної лінії показується кар’єрний і життєвий шлях Степана, і як саме місто змінило героя.
І хоча роман написаний майже сто років тому, мова письменника неймовірно сучасна та вишукана, з оригінальними метафорами та порівняннями. Проблематика роману теж дуже близька сучасній людині. Це дуже актуальний і цікавий твір, тому я всім рекомендую його до прочитання.
Бібліотекарка Анна Зосяк
Стиль та орфографію автора рецензії збережено