Як добре розпочинається 2024 рік для краєзнавчого відділу ЦМБ ім. І. Франка. Незважаючи на всі зовнішні обставини, життя продовжується, а в нас з’явилася нова чудова книга — 95-й випуск альманаху «Дерибасівська-Рішельєвська».
За це ми вдячні нашому небайдужому читачеві Ігореві Комаровському. Через нього свій авторський екземпляр подарував бібліотеці Леонід Рукман. Щиро дякуємо!
95 випусків одеського альманаху – це рекорд за всю біографію Одеси. Відкривається він зі світлим сумом розділом «Пам’яті Євгена Голубовського». Це непоправна втрата у культурному просторі Одеси. Про нього згадують ті, хто знав його особисто.
За їхніми цитатами можна зрозуміти їхнє ставлення до цієї чудової людини: “Пішов Голубовський. Перервався зв’язок часів”. “Незамінний. Один із стовпів Всесвітнього клубу одеситів”. «Він був другом, учителем, наставником, взірцем для наслідування».
«Топонімічні пригоди Стародавнього Одесоса» Андрія Добролюбського відправляють нас на початок XIV століття. «Орду-базар — Odressus — Ордесос — Одес — Гадес — Адест» — ось далеко не повний шлях фонетичних пригод назви нашого міста. До того ж, як відомо, указу про перейменування Хаджибея на Одесу не було.
Олександр Сурилов у публікації «Трагедія Аркадіївської балки» розкриває страшну таємницю, що довго приховував курган над ставками парку «Перемога». Це могила сотень, а можливо, і тисяч нещасних жертв окупації Одеси в період Другої світової війни.
На «Краєзнавчих суботах» у ЦМБ ім. І. Франка часто виступає Ольга Козоровицька. Її розповіді завжди зачаровують та привертають увагу. У цьому номері альманаху вона представляє особисту історію своєї сім’ї, через призму якої можна побачити найстрашніші радянські роки середини ХХ століття.
Приходьте. Читайте. Знайомтеся з публікаціями одеських авторів та дізнавайтесь про нові для себе грані історії Одеси.