Переглядів:84

Інформаційно-бібліографічний відділ ЦМБ iм.Франка продовжує розширювати кругозір читачів надзвичайно цікавими персонами сучасного світового культурного простору, і сьогодні у нас «в етері» провокативна зірка ізраїльської літератури, письменниця і сценаристка, Доріт Рабінян.

Наразі Доріт 51 рік. Її батьки іммігрували до Ізраїлю з Ірану та оселилися в Кфар-Сава — невеликому містечку, розташованому в Центральному окрузі, де вона і народилася у багатодітній сім’ї 25 вересня 1972 року. Доріт опублікувала три романи, збірку поезій та ілюстровану дитячу книгу. Також вона активно працює сценаристкою для телебачення.

Перший роман «Алея Шекадіот в Омрігані» (або «Перські наречені» в англійському перекладі) Доріт написала у 22 роки і в 1999 році він став бестселером. Цього ж року було опубліковано її другу книгу «Наші весілля». Вона також мала великий успіх і була перекладена 18 мовами. 2000 року письменниця була удостоєна премії «Приз за творчість авторам івритської літератури», а у 2002 – премії прем’єр-міністра Ізраїлю за літературні твори на івриті.

У 2014 році Доріт написала неоднозначний за сюжетом роман «Жива огорожа», що розповідає історію кохання між ізраїльською жінкою та палестинським чоловіком. Роман загалом був добре прийнятий літературними критиками і отримав премію Берштейна з літератури. Разом с тим, твір став центром суперечок та конфліктів. Через рік комітет вчителів попросив додати роман «Жива огорожа» до рекомендованої програми для уроків літератури на івриті. Однак провідний член Комітету Міністерства освіти Ізраїлю Далія Феніг вважала книгу недоречною і відмовила додати її до програми на тій підставі, що, вона сприяє змішаним шлюбам та асиміляції. Також вона стверджувала, що книга «може завдати більше шкоди, ніж користі» у цей час підвищеної напруженості, хоча вона зазначила, що книга не була заборонена і може бути додана до програми наступного року. Це рішення викликало протести з боку вчителів та директорів шкіл, а також опозиційних політиків. Однак після цього рішення з’явився небачений ажіотаж та шалений попит на книгу, а кількість продажів роману значно зросла.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви