Переглядів:18

Фредерік Бакман у своєму романі «Брітт-Марі була тут» досліджує людську природу, цього разу через призму головної героїні — Брітт-Марі. Жінка, яка з першого погляду здається неприступною, надмірно педантичною та соціально незручною. Однак під цією маскою ховається самотня і зранена душа, яка прагне змін і розуміння.

Вона залишає чоловіка після багатьох років спільного життя і переїжджає в невелике містечко Борг, де починає нове життя. На перший погляд, Борг здається місцем, де вже нічого не відбувається. Економіка міста занепадає, його мешканці втратили надію, а єдина громадська активність обертається навколо футбольної команди, яка мало чого досягає. Усе це здається чужим для Брітт-Марі, яка звикла до порядку і чистоти. Однак, саме в цьому містечку її внутрішній світ починає змінюватися.

Однією з найбільших тем книги є пошук себе. Брітт-Марі прагне створити новий сенс у своєму існуванні і знайти своє місце в цьому світі. Спочатку вона зустрічається з недовірою з боку місцевих мешканців, але поступово, завдяки своєму прагненню допомогти іншим і своїй людяності, завойовує їхню прихильність.

Бакман майстерно показує, як навіть найменші вчинки можуть вплинути на життя інших людей. Ця не типова героїня, вчиться приймати себе такою, якою вона є, і впливає на людей навколо себе, часто навіть не усвідомлюючи цього.

Особливо виділяється тонкий гумор Бакмана. Попри серйозні теми, такі як самотність, старість і втрата, автор зберігає легкість, додаючи іронічні моменти і діалоги, які роблять персонажів ще більш живими та справжніми.

Крім того, книга акцентує увагу на важливості спільноти і підтримки. Мешканці Борга стають для Брітт-Марі новою родиною. Бакман показує, як важливо не боятися відкриватися іншим, навіть якщо це здається лякаючим.

У романі відчувається теплий і позитивний посил: ніколи не пізно почати заново. Брітт-Марі доводить, що навіть у зрілому віці можна змінити своє життя, знайти нових друзів і нові цілі. Це натхненна історія про силу внутрішньої зміни та важливість віри в себе.

Стиль та орфографію автора рецензії збережено

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви