3 жовтня в бібліотеці № 7 відбувся захід в рамках програми «Усі кольори життя в бібліотеці» на честь Міжнародного дня музики та Міжнародного дня людини похилого віку. Зустріч присвячена українському романсу, який містить багато емоцій, почуття кохання, життя, радощі та туги.
Книжкову виставку «Мистецтво муз» представила бібліотекар Наталія Щербіна. Володимир Єсипок зібрав в книзі «Українські народні романси», які як діаманти надзвичайної чистоти стали найвідомішим символом нашої нації в світі. Книга розрахована на шанувальників стародавнього романсу. В ній зібрані слова та ноти романсів.
Збірка «Українські класичні романси» (упорядник Тамара Булат) розповість про становлення і розвиток цього жанру. Збірка відкривається творами Григорія Сковороди, що презентують жанр романсу періоду його становлення. Нема потреби доводити, яку велику пізнавальну цінність мають романси Дмитра Бортнянського, Олександра Рубця, Миколи Маркевича, порівняно недавно повернені із забуття. Представлені також романси Петра Сокальського, Дениса Січинського, Ярослава Лопатинського, Григорія Верьовки, Бориса Лятошинського та інших.
Утвердження і розквіт українського класичного романсу пов’язані з ім’ям Миколи Лисенка. Про цікаві відомості з життя, рідкісні фотоматеріали подано в книзі спогадів його сина Остапа «М. В. Лисенко».
Свої романси композитори створювали на слова відомих українських поетів: Тараса Шевченка, Івана Франка, Лесі Українки, Павла Тичини, Ліни Костенко та інших. У багатьох країнах світу чарували слухачів виконавці Соломія Крушельницька, Антоніна Нежданова, Іван Алчевський, Оксана Петрученко, Анатолій Солов’яненко. Спогади та нариси про них представлені на нашій виставці зацікавили присутніх, які висловлювали свої почуття до жанру романсу та до їх авторів і виконавців.
Таміла Цимбаленко, Наталія Павленко, Михайло Шолошенко, Галина Літвіова, Валентина Мартинюк співали українські романси відомих авторів. Поетичну композицію представили поети бібліотечного клубу «Натхнення» Єлизавета Лисенкова, Володимир Буланов, Галина Мироновська, Валентин Осинь. Присутнім були продемонстровані фото- і відеоматеріали.