Переглядів:139

15 листопада бібліотека №2 імені Костянтина Паустовського представила літературно-пізнавальну виставку до дня введення нового українського правопису. Захiд вiдбувся  у рамках бібліотечного проєкту «України часточка в мені».

   Завідувачка Каріна Апарінова познайомила читачів з подіями дня 15 листопада 1946 року, коли було введено новий український правопис. Каріна Вікторівна запропонувала розглянути читачам книги і газети, видані після 2019 року та знайти 20 найбільших новацій українського правопису. Учасники заходу знайомились зі скісною рискою та зі словами, які тепер пишемо тільки разом. Роздивлялися у книгах написання слів з літерою «є», які раніше писалися з літерою «е». По новим нормам українського правопису багато слів треба писати разом, які раніше писалися з них через дефіс. Всі ці новації українського правопису затверджено у 2019 році.

   Також звернули увагу читачів на матеріали наукової конференції 27 квітня 2017 року про утвердження української мови в освіті та культурі. Фахівці української мови Павло Мовчан, Георгій Фаліпчук, Галина Бондаренко, Микола Цимбалюк і Галина Залізняк представили свої доповіді про велике значення української мови в культурно-освітньому просторі. Читачі були зацікавлені розділами «Мова як засіб національно-культурної самоідентифікації молоді» і «Вживання української мови у лікарському середовищі-динаміка змін».

   На виставці було представлено літературно-художнє видання «Слово для слова» Юрія Работіна. У книзі зібрані афоризми, публіцистика, поезія, у яких письменник, журналіст, голова НСЖУ і один із засновників Загальнонаціонального конкурсу «Українська мова — мова єднання» доказує свою відданість українському народові і любов до української мови.

   Прикладом для вивчання української мови представили книгу «Україна в моєму серці» доктора Бінай Кумар Сінха, який виріс в Індії і переїхав в Україну, коли був зовсім молодим. Книга «Україна в моєму серці» — це його данина поваги країні, яка прийняла його і стала рідною.

   Публіцистичні роздуми «Майданна Україна» Миколи Голомши розкривають багато важливих питань, серед яких є розділ під назвою «Про нашу мову, або COGNITIVE LIBERATION». Автор показав велике майбутнє для розвитку української мови.

   Читачам також представили дві книги матеріалів Міжнародних науково-творчих конференцій і інтернет-конференцій з галузі музичної освіти і культури. Учасники конференції розповідають про відродження і розвиток національної системи освіти та виховання, яке має відбутися на основі українського світогляду. У цих книгах українська новітня мова представлена в трансформації музичної освіти і культури.

Наші соціальні мережі
Натисніть, щоб побачити список наших соцмереж

Централізована бібліотечна система для дорослих

Instagram ЦБС для дорослих

Facebook ЦБС для дорослих

YouTube ЦБС для дорослих

Арт бiблiотека 2.0

ЦМБ ім. І. Я. Франка

TikTok

Telegram

Instagram

Instagram Краєзнавчий відділ

Instagram бібліотечного котика

Facebook

Facebook Читальна зала

YouTube

Одеса для всіх

Про Одесу з любов’ю

Бібліографічна авоська

Бібліотека №1

TikTok

Facebook

Facebook

YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського

Facebook

Facebook Кают-компанія «Морська бібліотека»

Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко

Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського

Facebook Золота троянда

Час великих очікувань

Бібліотека №3

Facebook

Бібліотека №6

Facebook

Бібліотека №7

Facebook

Бібліотека №12

Facebook

Бібліотека №16

Facebook

Бібліотека №25

Facebook

Бібліотека №28

Facebook

Бібліотека №29

Instagram

Facebook

Бібліотека №30

Facebook

YouTube

Симфонія книжкових сторінок

Бібліотека №32

Facebook

Бібліотека №33

Facebook

Бібліотека №34

Facebook

Бібліотека №35

Facebook

Бібліотека №41

TikTok

Instagram

Facebook

Бібліотека №42

Instagram

Facebook

YouTube

Бібліотека №44

YouTube

Бібліотека №47

Facebook

YouTube

Бібліотерапія

Зональні блоги

Територія книг

Бібліотечні Черемушки

Управління культури Департаменту КМСЄІ Одеської міської ради
Facebook Pagelike Widget
Робота ЦБС м.Одеси під час війни

Незважаючи на важкий та небезпечний час, Централізована бібліотечна система міста Одеси продовжує роботу. Щодня сотні читачів приходять у філії, щоб узяти книги, поспілкуватися з бібліотекарями, зарядитись вірою в те, що все буде гаразд. Співробітники ЦБС проводять заходи, які допомагають людям стійко триматись у ці нелегкі дні. Ми підготували відеорозповіді про те, як кожна бібліотека ЦБС робить свій внесок у моральну підтримку одеситів та біженців з інших міст.

Архіви