До 155-річчя з дня народження видатного історика, літературознавця, соціолога, письменника, державного і політичного діяча, першого президента України Михайла Грушевського бібліотека №7 підготувала виставку «В його серці жила Україна». Представила її бібліотекар Наталія Щербіна.
Разом із своїми учнями і послідовниками Михайло Грушевський зібрав величезний, не відомий досі науковому світові, архівно-документальний матеріал, що стосувався різних періодів історії України. Це фундаментальна багатотомна «Історія України – Руси» вийшла у Львові в 1898 році, а останній том був виданий у Києві вже по смерті автора, у 1936 році. «Це величезна праця, складена оригінально, з використанням сили різних джерел, це повна, наукова й докладна історія нашої землі. Як би навіть у вас була одна ця праця, то й тоді б вона була вічним нерукотворним пам’ятником» — писав про цей твір Володимир Липський.
Ще одна унікальна книга Михайла Грушевського «Иллюстрированая история Украины». Перша російська публікація вийшла в 1913 році, нове видання в 1921 році. Нарис історика Владислава Верстюка продовжив цю працю Грушевського до наших днів. В книзі представлені старовинні географічні мапи, побутові і батальні гравюри, хрестоматія важливих документальних матеріалів. Збірка творів Михайла Грушевського «Духовна Україна» включає популярні й наукові праці з історії релігії та церкви в Україні, їх розвиток з стародавніх часів до початку ХХ ст. Читач із цікавістю перегорне окремі сторінки історії різних конфесій в Україні, ознайомиться з деякими релігійними обрядами й духовними віршами. Не забуваємо й про Грушевського етнографа і літературознавця. За життя він видав п’ять томів «історії української літератури», шостий зберігся в рукописі. Грушевський заспівом до «Історії української літератури» зробив посвяту: «Українському народові показати себе таким же сильним в дім, яким показав у слові». Історію словесності автор розглядає як органічну частину історії буття, свідомості, духовної творчості.
Декілька публікацій присвячено життєвому шляху видатного вченого. Це праця Владислава Верстюка і Руслана Пиріча «М. С. Грушевський. Коротка хроніка життя та діяльності». Книга «Михайло Грушевський» впорядкована на основі оригінальних видань та фотодокументів з колекції історико-меморіального музею Михайла Грушевського в Києві.