Завiдуюча юнацьким абонементом бібліотеки філії №7 ім. І. П. Гайдаєнко Тетяна Рогач презентувала виставку «Шевченкове слово в віках не старіє». На виставці представлені книги про життя та творчість поета.
160 років виповнюється «Букварю южнорусскому» укладеному і виданому в 1861 р. Тарас Шевченко є не лише неперевершеним генієм української поезії, не лише майстром у сфері малярства, він був також великим просвітителем свого народу. «Буквар» посідає особливе місце серед небагатьох прижиттєвих видань поета і створений для навчання дітей грамоті українською мовою у недільних школах.
110 років виповнюється «Малому Кобзарю». Ідея видати книгу належала громадському діячі Олександру Русову. Він відібрав Шевченківські вірші, уривки з поем, що були б цікавими і доступними для дітей, склав спеціальний список.
З цікавістю школярі слухали розповідь про пам’ятник великому Кобзарю, якому виповнилося 55 років. Пам’ятник був відкритий 1 липня 1966 року в приморському парку, який носить ім’я Тараса Шевченко. Він створений за проектом скульпторів А. Білостоцького і О. Супруна, архітектора Г. Топуза. Висота пам’ятника 9 метрів, на гранітній стелі вибиті дати народження і смерті, і рядки із безсмертного «Заповіту».
В Одесі утвердилась традиція – в день народження поета проводити шевченківські читання. Біля пам’ятника збираються письменники, мешканці і гості міста, приносять квіти і читають вірші, присвячені Тарасу Григоровичу.