Колектив бібліотеки№33 підготував та провів книжковий інформ-анонс до ювілейної 25-й річниці акту проголошення незалежності України. Він носив назву «Духовна велич України, шлях до самовизначення».
Процес формування української нації, що є одним із ключових питань українського державо творення, на думку більшості обслідників, ще не завершився, хоч розпочався, як і формування інших східноєвропейських націй, кілька століть тому.
Українці – давній і самостійний етнос, а наразі це зріла етнічна спільнота, виразно виокремлена з –поміж своїх сусідів єдністю мови, культури, території, безперервним і поступальним у продовж віків процесом державотворення, політичного самоусвідомлення, до територіального об’єднання в одній незалежній державі. Віхи цього процесу охоплюють кілька століть. Передовсім це Українська держава (імперія) княжої доби, Козацька держава ХYII-XYIIIст., Українська Народна Республіка початку ХХст., Карпатська Україна з жовтня 1938 по березень 1939р. І, нарешті держава Україна, проголошена 1грудня 1991р.
Внаслідок волевиявлення народу 1 грудня 1991 року, відбувся Всеукраїнський референдум. З 84,18%, громадян, які прийшли на дільниці, незалежність України підтримало 90,32%, (навіть у Криму проголосувало 67,5% громадян за незалежну Україну). Саме в цей момент 25 років потому народилася самостійна Українська держава. Водночас із всеукраїнським референдумом уперше в історії Українського народу всенародно обирався на альтернативній основі Президент України, і народом був обраний Л.М.Кравчук.
Як і сотні років тому, нині на початку третього тисячоліття, люди плекають високі почуття, прагнуть до справжніх духовних цінностей, Серед цих цінностей – любов до Батьківщини, осмислення себе як частини величної цілісності – свого народу, «народу України».
Дослідження проблеми самоствердження Української нації набуває особливої ваги саме сьогодні. І це закономірно, адже держава є, а національна ідея українського державотворення, ще не скрізь і не всіма сприймається належним чином. А саме творення національної ідеї серед українства і є моральним рушієм у справі формування нових структур суспільної свідомості, оновленої ментальності української нації в її духовно – культурній суверенності та політичній єдності.
При цьому наголошуємо, що каталізатором у націотворенні є передовсім національна іде, національна свідомість і гідність кожного з нас, повага до передічних коренів свого походження.
Ця криза може бути подолана лише за умови повернення нації до своєї історичної суті, до свого українського єства.