deti-48 червня у бібліотеці №1 ім. Едуарда Багрицького відбувся пізнавально-розважальний захід «Розумники і розумниці», організований для учнів перших-других класів пришкільного літнього табору одеської загальноосвітньої школи № 52 I – III ступенів.

Літні канікули – це унікальна можливість залучення до книги нових читачів, створення атмосфери творчості і приємного спілкування з літературою. Тому бібліотекарі філії № 1 намагалися створювати комфортне досугове середовище для вихованців літнього пришкільного табору.

Захід проводився з використанням інтерактивних технологій навчання та виховання. У веселій обстановці діти змагалися хто з команд скоріше відгадає загадки та ребуси, відповіси на питання ведучого. У вікторині було декілька турів, одним з яких була стародавня гра «Фанти». Фанти ‒ це творча гра, яка допомагає розкритися, весело провести час, а також зблизитися з друзями. Тому ще кілька десятків років вона була популярна у колах вищого суспільства в якості основної розваги. Незважаючи на те, що багато людей вважають, що фанти ‒ це абсолютно безглузда гра, насправді вона дуже цікава! Вона допомагає відволіктися від поганих думок і проявити творчий потенціал гравців в повній мірі.

Класичні фанти базуються на тому, що спостерігач забирає у гравця той чи інший предмет. Метою гравця є відіграти предмет, виконавши ту або іншу задачу.

Гра зі спостерігачем починається приблизно наступним чином:

• Спостерігач бере ємкість (пакет, мішок або коробка) і просить гравців туди покласти якусь особисту річ.
  • Потім спостерігач відвертається і просить одного з гравців рукою дістати який-небудь предмет.
  • Коли гравець витягує предмет, ведучий запитує: «Що ж робити фанту?»
  • Після цього ведучий призначає завдання, яке повинно бути виконано, щоб отримати предмет успішно назад.

Цей вид фант хоч і ганяє мурашки по тілу через передчуття незвіданого завдання, але внаслідок знання характеру індивідуальності спостерігача досить передбачуваний. Для дітей табору була проведена гра «фанти із паперовими картками». Даний метод гри у фанти базується на тому, що спостерігач заздалегідь вже придумав місію для гравця. Діти тягнули картки та виконували завдання. Цей тур вікторини більш за все сподобався дітлахам.

Сподіваємось, що час, проведений у бібліотеці, запамята’ється малюкам захоплюючими конкурсами проведеної вікторини.