Просмотров:221

9 листопада бібліотекари філії № 25 підготували захід «Носії культурної спадщини» до Всесвітнього дня працівників культури та провели його у НВК №4 з учнями 1-А класу (класний керівник Інна Новохацька).

Бібліотекар Тетяна Мельниченко розпочала з пояснення свята, якому призначена зустрі. Вона розповіла, що Всесвітній день працівників культури та майстрів народного мистецтва відзначається щорічно 9 листопада разом із Днем української письменності та мови.

Присутні мали змогу ознайомитись не тільки з тією інформацією, яка була підготовлена робітниками бібліотеки, але й проявити себе у творчих завданнях та обговорюваннях. Для досягнення учнями повного проникнення темою та бажання бути частиною заходу були підготовлені неперевершені візуальні матеріали.

Демонстрація джерел пізнання культури відбувалась за наступними етапами:

  1. Перший розділ підготовлених матеріалів складався зі знищених культових та побудованих на їхніх місцях інших споруд.
  2. Другий розділ передбачав демонстрацію світлин зі змінами призначення культової споруди протягом різних історичних часів.
  3. Третій розділ був присвячений Десятинній церкві у Києві в Х ст., її залишкам у XVII ст. та відтвореному вигляду на початку ХХ ст.; вигляд законсервованих та деконсервованих залишків Десятинної церкви у Києві у ХХ ст. та на початку ХХІ ст.; проекти відновлення та сучасної музеєфікації Десятинної церкви у Києві, ХХІ ст.
  4. Останній, четвертий захід, присвячений презентації прикладів нематеріальних носіїв культури, а саме: звичаї, обряди, традиції нашої країни.

Працівникам Ірині Мельник та Тетяні Мельниченко вдалося донести основну тезу про те, що в сучасному українському суспільстві, де культура часто виявляється непотрібною, важливо визначити і стверджувати високі моральні принципи, засновані на тисячолітньому духовному і культурному набутку українського народу, щоб не опинитися на задвірках культурного прогресу.

Школярам сподобався формат цього заходу, вони були дуже зацікавлені даною темою.

Анонси бібліотечних заходів в ЦБС м. Одеси

07.12 о 16.00: «Книга. Музика. Картина». Бібліотерапія. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
10.12 о 15.00: «Світ права». Відеоінструктаж. До Міжнародного дня захисту прав людини. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
12.12 о 14.00: «Літературні відкриття 2019 року». Рейтинг популярності нових видань. Філія № 1 (вул. Преображенська, 35а)
12.12 о 16.00: «Я пізнаю себе». Психологічний тренінг на пам`ять та увагу. Бібліотечний урок. Філія №33 (Французький бульвар, 22)
12.12 о 13.00: Які одеські кореспонденти пишуть найцікавіше? Поштампт. Філія №41 (вул. Iнглезi, 5)
13.12 об 11.00: Круглий стіл, присвячений Всеукраїнському тижню права. ЦМБ ім. І.Франка (Книжковий пров., 1а)
14.12 о 15.00: «Лине до нас гомін століть…» (Гетьман Данило Апостол - 365 років з дня народження). Історична експедиція. Філія № 16 (вул. Новосельського, 69/71)
15.12 о 16.00: «Найсмачніші книги року». Бібліо-кафе. Філія №30 (вул. Кримська, 58)
16.12 о 14.00: «Зимова круговерть». Зимова вікторина. Філія №6 (Степова, 66)

Архіви