24 липня в бібліотеці №32 пройшло чергове заняття клубу «Юкко», яке було присвячене японському мистецтву з загадковою назвою — «фурошики». Його провела сенсей Людмила Симаченко, яка прямісінько з міського зоопарку, де вона давала майстер-клас з орігамі для юних одеситів, завітала у піднесеному настрої до книгозбірні.
Людмила-сан продемонструвала членам клубу фігурки, створені дітьми власноруч, ще й порадувала особистою колекцією різнобарвних, багатофункціональних паперових витворів. А потім перед нею дивним образом з’явилася купа кольорових тканин, й всі нарешті дізналися, що слово «фурошики» перекладається з японської, як «пласке покривало» та є традиційним мистецтвом декоративного пакування речей у мальовничі тканини. Фурошикі — дуже актуальне в наш час, бо може використовуватися замість целофану, чим допомагає зберегти екологію. Людмила-сан поділилася базовою технікою цього старовинного мистецтва й за допомогою м’яча навчила, як без проблем, маючи під рукою лише звичайну хустку, створити стильний гаджет для перенесення кавуна та книжок.
Красиво упакувати предмети вийшло не тільки у дівчат. Хлопці теж були на висоті! Всім стало зрозуміло: будь-який подарунок вигадливо загорнутий у тканину, є доказом уваги та шанобливого ставлення до одержувача. Японська нація, дійсно дививожна й раціональна, бо таку просту річ, як пакування, змогли перетворити на високе мистецтво!
На особистому прикладі учасники впевнилися: укладка потребує від майстра точності жестів, терпіння, польоту фантазії. Furoshiki розвиває естетичний смак, виховує почуття кольору, міри, прикрашає повсякденність життя, привносить в нього гармонію, досконалість та красу.