
4 квітня в бібліотеці №1 Ігор Іванович Румянцев розповідав про сутність буття та єдність різноманіття. Наводив теорії античних філософів Платона та його послідовника Плотіна про божественну гідність людини.
Лектор познайомив присутніх із працями італійського мислителя епохи Відродження, представника раннього гуманізму Джованні Піко делла Мірандолла «900 тез, навіяних філософією, кабалою та теологією», «Промова про людську гідність», а також з філософськими навчаннями Джордано Бруно та ідейною спадщиною і впливом на розвиток філософії німецького філософа-містика Якоба Беме.
Безпосередній вплив ідей Беме можна вгледіти у творчості західноєвропейських, зокрема, німецьких філософів-ідеалістів Гегеля і Шеллінґа.
Філософія Гегеля запропонувала принцип еволюції від мавпи у світле майбутнє, виходячи з трьох законів діалектики:
1. Закон єдності та боротьби протилежностей;
2. Закон переходу кількості до якості;
3. Закон заперечення.
В процесі обговорення лектор торкнувся філософських поглядів Григорія Сковороди (натура проявлена та натура непроявлена) та Тараса Шевченка.
Наприкінці лекції Ігор Румянцев підсумував, що «філософія єдності — це мудрість людства, яка усвідомила свою єдність у Бозі й втілена у повсякденне життя».