14 серпня філія № 7 представила книжкову виставку «Художник-епоха», присвячену до 180-річчя від дня народження Іллі Рєпіна.
Виставку презентувала бібліотекар Наталія Щербіна. Віна наголосила, що з Україною Ілля Рєпін був пов’язаний не тільки походженням (народився у слободі Осинівка біля Чугуєва, Харківської губернії), але й чуттєво. Він був закоханий в українську природу, людину, фольклор та висовував в мистецтві. Докладніші с біографією і творчістю Рєпіна дізнаємось у збірці «100 видатних українців».
Бібліотекар нагадала про картини «українського циклу»: «Запорожці пишуть листа турецькому султану», «Вечорниці», «Гайдамаки», «Чорноморська вольниця», «Гопак», «Солоха і дяк». Це факти біографії Іллі Юхимовича, так би мовити зрілого періоду життя. А яке місце займала в його серці Україна в юнацькі молоді літа? Про це стаття Анатолія Гатненко «Ах, який поетичний творчий час!»
Розквіт творчості Рєпіна припав на 1880-ті. Він створює галерею портретів сучасників, працює як історичний художник і майстер побутових сцен. В останні роки він перейшов на біблійні сюжети. 30 років Рєпін прожив у своїй садибі «Пенати» в Куоккалі. Тут написав мемуари, низка його нарисів увійшла до книги спогадів «Далеке близьке».
Про улюблені картини Репіна розповіли Іван і Лідія Гора, Михайло Шолошенко. Вірши про художників читали Галина Вірт, Єлизавета Лівинова і Володимир Буланов. Присутнім були продемонстровані фото- і відеоматеріали.