22 листопада до Дня пам’яті жертв голодомору в бібліотеці № 30 була організована книжкова виставка-реквієм «Жнива скорботи». Захід відвідали читачі бібліотеки.
Бібліотекар Вікторія Чекмарьова-Ланецька провела огляд-презентацію книжкової-виставки «Жнива скорботи», роповівши присутнім про жахливий злочин проти українського народу – штучний голод 1932-1933 років, який мав страхітливі наслідки і який призвів до небачених безневинних жертв. Увазі читачів було пропоновано ознайомитись з книжковими творами і фото-документами, представленими на виставці.
Співробітник бібліотеки в своїй розповіді зазначила, що Голодомор був акцією проти українського народу. Військові загони оточили цілі області України та населені пункти і не випускали з цих регіонів людей до інших сіл і міст. В той час, як тут масово гинуло населення, у голодні для України роки, зерно експортували за кордон. Ведуча заходу також привела жахливі цифри цього геноциду.
Представляючи и рекомендуючи до прочитання матеріали з книжкової виставки, вона повідомила, що всю інформацію про причини й наслідки трагедії Голодомору, читачі зможуть дізнатися з цієї літератури. Читачі почули також про художні твори письменників, в яких відбилися події Голодомору, жахливе голодне ліхоліття, яке випало на долю українського народу. Це – В. Барка «Жовтий князь», У. Самчук «Марія», Є. Гуцало «Голодомор», П. Куліш «Голодомор», Б. Антоненко-Давидович «Протеже дяді Васі», І. Рачада «Сповідь у світовому храмі», Т. Осьмачка «План до двору», М. Руденко «Хрест», А. Дімаров «Тридцяті», «Самосуд».
Всі ці твори різні за жанрами, але всі вони мають особливе значення і набувають виховний аспект.
Наприкінці заходу бібліотекар разом з читачами приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання. Ведуча заходу висловила надію, що представлена книжкова виставка-реквієм допоможе користувачам бібліотеки краще пізнати ті трагічні події в житті українського
народу, зрозуміти цінність людського життя. На жаль, трагедія Голодомору є в родинній історії майже кожного сучасного українця. І тільки пам’ятаючи минуле, можливо створювати сьогодення, мріяти про майбутнє.