Просмотров:116

22 листопада до Дня пам’яті жертв голодомору в бібліотеці № 30 була організована книжкова виставка-реквієм «Жнива скорботи». Захід відвідали читачі бібліотеки.

Бібліотекар Вікторія Чекмарьова-Ланецька провела огляд-презентацію книжкової-виставки «Жнива скорботи», роповівши присутнім про жахливий злочин проти українського народу –  штучний голод 1932-1933 років, який мав страхітливі наслідки і який призвів до небачених безневинних жертв. Увазі читачів було пропоновано ознайомитись з книжковими творами і фото-документами, представленими на виставці.

Співробітник бібліотеки в своїй розповіді зазначила, що Голодомор був акцією проти українського народу. Військові загони оточили цілі області України та населені пункти і не випускали з цих регіонів людей до інших сіл і міст. В той час, як тут масово гинуло населення, у голодні для України роки, зерно експортували за кордон. Ведуча заходу також привела жахливі цифри цього геноциду.

Представляючи и рекомендуючи до прочитання матеріали з книжкової виставки, вона повідомила, що всю інформацію про причини й наслідки трагедії Голодомору, читачі зможуть дізнатися з цієї літератури. Читачі почули також про художні твори письменників, в яких відбилися події Голодомору, жахливе голодне ліхоліття, яке випало на долю українського народу. Це – В. Барка «Жовтий князь», У. Самчук «Марія», Є. Гуцало «Голодомор»,  П. Куліш «Голодомор»,  Б. Антоненко-Давидович «Протеже дяді Васі», І. Рачада «Сповідь у світовому храмі», Т. Осьмачка «План до двору»,  М. Руденко «Хрест», А. Дімаров «Тридцяті», «Самосуд».

Всі ці твори різні за жанрами, але всі вони мають особливе значення і набувають виховний аспект.

Наприкінці заходу бібліотекар разом з читачами приєдналися до загальнонаціональної хвилини мовчання. Ведуча заходу висловила надію, що представлена книжкова виставка-реквієм допоможе користувачам бібліотеки краще пізнати ті трагічні події в житті українського

народу,  зрозуміти  цінність людського життя. На жаль, трагедія Голодомору є в родинній історії майже кожного сучасного українця. І тільки пам’ятаючи минуле, можливо створювати сьогодення, мріяти про майбутнє.

Наші соціальні мережі

YouTube ЦБС для дорослих

ЦМБ ім. І. Я. Франко
Facebook
Instagram
YouTube

Бібліотека №1 ім. Е. Г. Багрицького
Facebook
YouTube

Бібліотека №2 ім. К. Г. Паустовського
Facebook
Facebook Кают-компанія “Морська бібліотека”
Facebook Письменники-мариністи Одеської Обласної організації ім. І. П. Гайдаєнко
Facebook Лауреати літературної премії ім. К. Г. Паустовського
Facebook Золотая роза

Бібліотека №3
Facebook
Facebook

Бібліотека №7 ім. І. П. Гайдаенко
Facebook

Бібліотека №13
Facebook

Бібліотека №16 ім. М. Ю. Лермонтова
Facebook

Бібліотека №25
Facebook

Бібліотека №28
Facebook

Бібліотека №29
Facebook
Instagram

Бібліотека №30
Facebook

Бібліотека №32
Facebook

Бібліотека №33 ім. Ю. С. Трусова
Facebook

Бібліотека №35
Facebook

Бібліотека №42
Facebook
YouTube

Бібліотека №44
YouTube

Бібліотека №47 ім. О Гончара
YouTube

Архіви