7 листопада, напередодні Дня української писемності та мови, в бібліотеці-філії №2 була проведена пізнавальна година «Мова рідна — з пісні та любові». До цього заходу була підготовлена книжкова виставка «Хай цвіте у щасті Україна, Україна зоряної мови».
Завідуюча бібліотеки-філії №2 Каріна Апарінова розповіла гостям,коли був виданий указ Президента України «Про День української писемності та мови», і у якому році Верховна Рада УРСР надала українській мові державної. Присутні почули о представниках народу, котрі багато зробили для вдосконалення нашої мови.
Завдяки студентам Одеського Національного Педагогічного Університету ім.Ушинського Ірини Хорошевської, Кордан Дарини, Сардар Катерини і Поліщук Єлізавети на пізнавальній годині лунали вірші Тараса Шевченко, бо йому належить особливе почесне місце. Тарас Шевченко обробив, відшліфував і показав світові дорогоцінне каміння-мову. Студенти Педагогічного Університету розповіли також, хто ще з письменників сприяв процвітанню української мови, хто вивів у світ українську літературну мову.
Кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології і методики навчання фахових дисциплін Одеського Національного Педагогічного Університету ім.Ушинського Володимир Іванович Сподарець підготував доклад про існування писемності в українських землях. Слухачі почули про археологічні знахідки, які засвідчують наявності писемних знаків, про наявність архаїчної лексики і деякі фонетичні та морфологічні риси, які наша мова зберегла протягом віків. Продовж всього часу присутні почули вірші Василя Симоненко, Олександра Олеся, Ліни Костенко та багато іншіх авторів.
Багатство мови зберігається у незліченній кількості чудових українських пісень. У виконанні студентів Одеського училища мистецтв і культури ім.К.Ф.Данькевича присутні почули, як наша дивовижна мова звучить у піснях. Левченко Юлія співала українську народну пісню «Ой у вишневому саду», Сотнікова Анастасія «Пісня про матір». Студенти грали на бандурах і співали пісні «Зоре моя вечірня» на слова Т.Шевченко в обробці О.М.Касьянової і «Садок вишневий коло хати» на слова Т.Шевченко,муз.Ю.Шимановича. Соловйов Олексій, викладач Одеського училища мистецтв і культури ім.К.Ф.Данькевича,виконав дві пісні «Вечір на дворі» і «Дивлюсь я на небо».
В заході до Дня української писемності та мови прийняла участь Аліна Морчук — солістка фольклорного дитячого гурту Молодіжної Паланки Чорноморського Козацтва. У виконанні Аліни всі почули пісні «На нашій Україні» і «Веселка».
Усім присутнім також сподобалася книжкова виставка «Хай цвіте у щасті Україна, Україна зоряної мови». Перший розділ виставки «На замовлення вічності» представлений творами давньої української літератури. Це Велесова книга і «Повість временних літ».
Становлення сучасної української мови пов’язано з конкретною датою — виданням в 1798 році «Енеїди» Котляревського. Ще одна знаменна дата -1840 рік, коли був виданий «Кобзар» Шевченка. Про це йдеться у розділі «О слово рідне! Україні слава!»
Слово Кобзаря підхопили, шліфували і примножували, вносячи свій внесок у духовну скарбницю, Л.Українка, І.Франко, В.Стус, Л.Костенко та інші автори. В розділі «Шанує корифеїв ця земля» представлені книги українських письменників, які своєю творчістю допомогли української мови зайняти гідне місце в світовій культурі.
Виставка супроводжуватиметься тематичним слайд-шоу c виконанням українських народних пісень.