В бібліотеці №7 ім. І. Гайдаєнко в рамках бібліотечної програми «Популяризація української книги» та «Книга + ТВ» бібліотекар Інна Федосєєва презентувала виставку серії «Забута книга ювіляра». 4 травня захiд пройшов на прохання інструктора терцентру Суворовського району Галини Спатар для студентів третього віку, а 5 травня — для читачів бібліотеці і членів клубу «Натхнення».
5 травня відзначаються ювілей видатних українських письменників, лауреатів Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка Ірини Вільде (Дарина Макагон), ім’я якої ЮНЕСКО зарахувало до списку знаменитих людей ХХ століття та Анатолія Дімарова (Гарасюта) – Золотого письменника України. Український інститут національної пам’яті заніс ім’я Анатолія Дімарова до проекту «Незламні».
На виставці представлені матеріали про життя та творчість письменників, книги Володимира Качана «10 романів та їх автори», Євдокія Бабич «Письменники Радянської України лауреати». Журнали «Дивослово», стаття Людмили Тарнашинської «Цілюща алхімія Ірини Вільде», публікація Марини Тарнавської в журналі «Всесвіт».
Для тих, хто шукає галицьких «Розвіяних вітром» чи «Сагу про Форсайтів», то ось вона, ця історія. Найвідоміший роман Ірини Вільде «Сестри Ричинські», історія родини провінційного греко-католицького священика Аркадія Ричинського та долі його п’яти дочок і дружини Олени, які різними шляхами шукають свого місця в житті. Ця родинна сага порівняна з долею багатьох українок 1937 – 1938р. Опис традицій і звичаїв Західної України, особливість мови героїв, різноманіття жіночих характерів, роблять роман цікавим та захопливим.
Родинна сага Анатолія Дімарова «І будуть люди», дія якої розгортається на Полтавщині, привертає увагу з першого ж речення, а прем’єра його 12-серійної екранізації, створеної за підтримки Мінкультури України, відбулась на каналі СТБ в 2020 році. Назва роману походить з остатнього рядка твердження Т. Г. Шевченка, що «на оновленій землі, врага не буде, супостата, а буде син, і буде мати, і будуть люди на землі». Автор художньо і історично правдиво відображає українське село і його побут, людей, які жили сто років тому, але так схожі на нас, сьогоднішніх.
Читайте – цікаве, пізнавальне, модне, одержуючи естетичну насолоду від української книги.