В день народження Одеси філія №7 ім. І. П. Гайдаєнко запросила відому одеську художницю, старшу викладачку одеської художньої школи №2, майстриню витинанки, Жанну Баркар.
Роботи Жанни брали участь у багатьох виставках і конкурсах. Деякі з робіт зберігаються у музеях та приватних колекціях України, Франції, Німеччині, Канади, Білорусі, Прибалтики, Македонії… Вона своє творче життя не відділяє від творчості своїх учнів. Вони разом беруть участь у виставках, конкурсах, фестивалях. Жанна розповіла про нагороди, які отримала вона і її талановиті учні на цих заходах.
Жанна Баркар нагадала про історію витинанки ще у дохристиянські часи, коли ії виготовляли зі шкіри, хутра, березової кори та інших матеріалів. Пізніше були паперові прикраси в Персії, Туреччині, Венеції, Угорщині, Україні. Витинанки спершу були поширені в шляхетному середовищі. Коли папір за ціною став доступним для широких верств населення, вони увійшли майже до кожної української оселі.
Присутнім було дуже цікаво дізнатися про техніку створення витинанки, про матеріал для роботи. Вони з захопленням дивились на картини з виставки «Паперове диво» і інформацію з виставки про майстриню «Палітра майстра», які пропонувала бібліотекарка Інна Федосєєва, де були копії грамот, дипломів, сертифікатів. У 2010 році Жанна Вадимівна отримала премію і звання лауреата ім. Ростислава Палецького в номінації «Витинанка». Від бібліотеці гістья отримала у подарунок книгу Николая Ли «Основи учебного академического рисунка».
Присутні з цікавістю слухали розповідь майстрині та задавали різни питання. На зустрічі, на честь Дня міста Одеси читали вірші Валентина Ніколаєва, Іван Гора, Людмила Баранникова, співали пісні про Одесу члени гурту «Чорноморські барви». Інна Федосєєва познайомила з виставкою «В цветущих акациях город», з книгами про історичну та сучасну Одесу.