Бібліотека №16 у рамках програми «Бібліотека – інформаційний центр культурного туризму» та «Одеса – фестивальна столиця України» продовжує знайомити з пам’ятними місцями Одеси, що створюють справжню історію вулиці Новосельського.
Цього разу бібліотекар Катерина Євтушенко привернула увагучитачів та гостей нашого міста до будівлі, що розташувалася на розі вулиць Дворянська та Новосельського.
І це — флігель Івана Кірвасі, збудований ще у 1881 році архітектором Феліксом Гонсіоровським, відомим автором будівлі театру Великанова (Русский театр) та дачі Маразлі на Французькому бульварі.
Саме цей флігель став домівкою для стрімкого та потужного розвитку так музично обдарованих одеситів. Одеське музичне училище розпочало свою діяльність у 1897 році.
Як зауважила Катерина: «Так вже склалося: Одесі – найкраще». І тут — без винятків. Перший директор училища — піаніст, диригент, професор Петербурзької консерваторії Д. Д. Клімов залучив для викладацької роботи видатних музикантів із Петербурга, Відня, Берліна, Лейпцига, Дрездена та ін. Музичний рівень стрімко зростав.
Ще йшла Велика Вітчизняна війна, а в звільненій у квітні 1944 року Одесі вже знову стало функціонувати Музичне училище.
А ще через 40 років, у 1984 році, йому було присвоєно ім’я видатного українського композитора, піаніста, уродженця Одеси, К. Ф. Данькевича.
В 1997 році училище урочисто відсвяткувало своє 100-ліття. І в цьому ж році відбулося його поєднання з Одеським училищем культури та було перейменовано в Одеське училище мистецтв і культури імені К. Ф. Данькевича.
Приємно відчути гордість і радість від усвідомлення, що саме в Одеському музичному училищі ще так недавно працював Микола Голощапов, який натхненно створював джазове відділення та Big band! І стільки років він був сонцем для студентів, викладачів і всіх шанувальників джазу! Тепер цю безмежну любов до музики, дивовижну здатність запалити нею, професійні навички, художні пошуки і високу людяність теперішні та майбутні студенти закладу отримають від творчості видатного музиканта Олексія Петухова і всього колективу педагогів музичного училища, такого яскравого та визнаного!
Читачі, студенти училища та гості нашого міста виявили щиру цікавість до повідомлення Катерини Євтушенко. Ми це зрозуміли по настрою та запитанням, які вони ставили про архітектора Фелікса Гонсіоровського, Белу Руденко, Валерія Ободзинського, взагалі про музику, спів, хореографію, інструменти. Деякі юні читачі, навіть, замислились про вступ до музичного училища.