26 лютого в бібліотеці №2 ім. К. Г. Паустовського відбувся літературно-музичний вечір «Адам Міцкевич в творчості К. Г. Паустовського». Захід підготовлений для курсантів Інституту військово-морських сил національного університету «Одеська морська академія», членів літературних клубів «Золота троянда», «Ліра» і літературного товариства «Світ Паустовського».

Захід був присвячен до 195-річчя приїзду до Одеси відомого поета Польщі Адама. Відкрила вечір завідуюча бібліотекою №2 Каріна Апарінова. Каріна Вікторівна розповіла історію бібліотеки і нагадала присутнім про вплив Адама Міцкевича на розвиток нової польської літератури і мови. Каріна Апарінова згадала відомих українських авторів, які перекладали лірику, балади і поеми Міцкевича.

У виконанні учня сьомого класу ДШХМ імені С. К. Крижановського Баршч Яна пролунала музика Шопена «Воїн» і польська народна пісня. Викладач школи «Спів» Ігор Клюшніченко, концертмейстер «Спів» Захар Дубовий, викладач фортепіанного відділу школи Ольга Бондаренко і Ян Баршч отримали грамоти за участь у бібліотечному заході.

Представник Одеської Спілки поляків в Україні імені Адама Міцкевича Ольга Кравцова провела відео-екскурс про життя і творчість Міцкевича. Ольга представила раритетні і рідкісні книги бібліотеки Спілки. Письменник з Харкова Дмитро Щербань звернув увагу на книгу «Пан Тадеуш» Міцкевича видання 1883 року зі штампами бібліотек міста Харкова.

Старший науковий працівник музею ім. К. Г. Паустовського Світлана Кузнєцова підготувала доклад «Польща та поет Адам Міцкевич у Творчості Костянтина Паустовського». Письменник-мариніст В’ячеслав Слісарчук представив вірші Міцкевича і свої вірші ,які присвячені відомому поету. Одеський бард Олексій Пластунєнко співав пісні на польській мові відомих авторів Польщі. Олексій Олексійович представ перед глядачами в національному костюмі Польщі. Поет-бард Анатолій Демчуков продовжив музичну сторінку літературно-музичного вечора. Письменник Закір Калмиков розповів про творчу діяльність Міцкевича в Криму і представив книги своїх друзів кримських поетів.  Бібліотекар Олександр Апарінов підготував літературно-краєзнавчу виставку «Міцкевич і Одеса» та історичний промо-ролік про життя і творчість Адама Міцкевича в Одесі.

Бібліотека вдячна новим партнерським відносинам Одеським відділенням Спілки Поляків України ім. А. Міцкевича, ДШХМ ім. С. К. Крижановського та давнім друзям і партнерам за участь у заході.